Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Zobacz w jakich warunkach będzie się uczyć młodzież Budowlanki, Ekonomika i Gastronomika

06.06.2018 10:12 | 1 komentarz | ż

Dobiegają końca prace remontowe nowych pracowni do nauki zawodu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (Budowlanka-Gastronomik oraz Ekonomik). W galerii publikujemy zdjęcia sal, które zostały już wyremontowane oraz tych, w których jeszcze trwają prace remontowe.

Zobacz w jakich warunkach będzie się uczyć młodzież Budowlanki, Ekonomika i Gastronomika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace remontowe zakończono już w pracowniach: architektury krajobrazu, budowlanej, gastronomicznej oraz reklamy wizualnej.  Wymagają one jeszcze doposażenia w meble, sprzęt oraz pomoce dydaktyczne.

W trakcie remontu są dwie pracownie chemiczne dla techników analityków oraz pracownia hotelarsko-turystyczna. W ramach prac wykonano ponadto trzy toalety, w tym dwie dostosowane dla uczniów z niepełnosprawnością, podjazd oraz windę. Wykonano też wiele prac związanych z ogólnie pojętym bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Uruchomienie pracowni planowane jest w nowym roku szkolnym 2018/2019.

Modernizacja pracowni do nauki zawodu to efekt realizowanego przez Powiat Raciborski projektu "Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodu w Powiecie Raciborskim". W ramach projektu w CKZiU nr 1 powstanie 8 nowoczesnych pracowni kształcenia zawodowego dla zawodów: technik analityk, technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Kontynuacją tego projektu, już od września, będzie wsparcie uczniów oraz nauczycieli kształcenia zawodowego w ramach nowego projektu unijnego pt. „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim - CKZiU nr 1 w Raciborzu”.

W ramach tego projektu zaplanowano kursy, szkolenia, wizyty studyjne u pracodawców oraz płatne staże dla uczniów. Projekt przewiduje wykorzystanie nowoczesnych pracowni do praktycznej nauki zawodu.

Modernizację pracowni do nauki zawodu przeprowadzono również w CKZiU nr 2 "Mechanik". Tam również od września realizowane będą dodatkowe kursy, szkolenia, wizyty studyjne i płatne staże dla uczniów.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż