Czwartek, 18 kwietnia 2019

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Julia Niemira-Adamczyk z raciborskiego Ekonomika wśród najlepszych w Polsce

19.04.2018 10:48 | 0 komentarzy | ż

Świetny wynik uczennicy CKZiU nr 1 w finale ogólnopolskiego konkursu wiedzy o podatkach.

Julia Niemira-Adamczyk z raciborskiego Ekonomika wśród najlepszych w Polsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

13 kwietnia na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się VIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. W organizowanym po raz ósmy Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach wzięli udział laureaci z ośmiu regionalnych finałów Konkursów Wiedzy o Podatkach: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego oraz zachodniopomorskiego.

Konkurs, tak jak poprzedni finał wojewódzki, składał się z dwóch etapów: testu wielokrotnego wyboru oraz egzaminu ustnego przed pięcioosobową komisją, w której zasiadali doradcy podatkowi. Tematem przewodnim była „swoboda działalności gospodarczej”, ale pytania dotyczyły również tematyki wszystkich podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

W finale wzięły udział trzy uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (technik ekonomista), które znalazły się wśród laureatów wojewódzkiego etapu: Julia Niemira-Adamczyk, Sandra Pluta i Sandra Rudzok. W finale ogólnopolskim najlepiej poradziła sobie Julia Niemira-Adamczyk, która po rozwiązaniu wymagającego testu zakwalifikowała się do etapu ustnego, tym samym plasując się w stawce 20 najlepszych uczestników ogólnopolskiego konkursu.

- Po zmaganiach konkursowych, w nagrodę za zainteresowanie tą trudną dziedziną jaką są podatki, została dla uczestników zorganizowana wycieczka do kopalni Guido w Zabrzu. W przygotowaniu młodzieży zaangażowana była doktor Irena Sobieska, doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem oraz Paweł Ptak, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych - informuje Paweł Ptak z CKZiU nr 1 w Raciborzu.

źródło: Paweł Ptak/CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż