Niedziela, 27 września 2020

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Marcin Nowak z raciborskiej "Budowlanki" w finale Złotej Kielni

18.01.2018 21:34 | 0 komentarzy | ż

13 stycznia 2018 r. w Gliwicach odbyły się eliminacje okręgowe LXVII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. CKZiU nr 1 było reprezentowane przez czterech uczniów: Janusza Salę, Rafała Sonntaga, Marcina Nowaka i Daniela Klemenca.

Marcin Nowak z raciborskiej "Budowlanki" w finale Złotej Kielni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie Budowlanki w zawodach: monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie reprezentowali Centrum w dwóch kwalifikacjach: B.05 – Montaż systemów suchej zabudowy (startowało 93 zawodników) i B.09 – Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych (startowało 33 zawodników).

Marcin Nowak w kwalifikacji B.09 uzyskał najwyższą punktację w Polsce i tym samym zakwalifikował się do Finału Centralnego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, który odbędzie się w dniach 31 stycznia - 2 lutego na Międzynarodowych Targach Budowlanych BUDMA w Poznaniu.

O finał otarł się również Daniel Klemenc (kwalifikacja B.09), który zdobył w klasyfikacji ogólnopolskiej 7. miejsce i nie dostał się do ścisłej finałowej szóstki turnieju. W montażu systemów suchej zabudowy – Janusz Sala zajął 25. miejsce w Polsce a Rafał Sonntag – 72.

W turnieju wzięło udział 397 zawodników z 78 szkół całej Polski.

- Gratulujemy zawodnikom, opiekunom oraz pracodawcom: P.H.U. Complex Łukasz Chmielewski, Joachim Haide Usługi Instalacyjne Ogólnobudowlane, „Bocianie Gniazdo” Katarzyna Chuda, Zakład Malarski – Janusz Fojcik - czytamy w informacji prasowej przygotowanej przez szkołę.

Uczniów przygotowywały Joanna Depta-Ładak i Krystyna Parma.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż