Poniedziałek, 18 czerwca 2018

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Nauczyciele z Raciborza wyjechali na szkolenie do Portugalii

18.06.2017 10:39 | 0 komentarzy | ż

Kadra Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu podpatruje organizację pracy oraz system kształcenia zawodowego w Portugalii.

Nauczyciele z Raciborza wyjechali na szkolenie do Portugalii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nauczyciele przedmiotów zawodowych branż: architektury, budowlanej, chemicznej, hotelarskiej i gastronomicznej uczestniczą w szkoleniu typu job shadowing w Portugalii w ramach projektu „Europejska wymiana doświadczeń szansą na nowoczesną szkołę zawodową”.

W tamtejszych szkołach i przedsiębiorstwach, nauczyciele podpatrują organizację pracy oraz rozwiązania technologiczne. Ich celem jest nie tylko poznanie systemu kształcenia ale także sprawdzenie swoich umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy.

To kolejny wyjazd pracowników CKZiU nr 1 w Raciborzu w ramach realizowanych projektów unijnych Erasmus+. Przypomnijmy, że w 2016 roku, w ramach projektu „Nowe doświadczenia zawodowe uczniów i nauczycieli w Niemczech i Hiszpanii” – grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych odbyła staż w firmach logistycznych, przedsiębiorstwach handlowych i międzynarodowych korporacjach w Sewilli.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. żet