środa, 20 czerwca 2018

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Technicy budownictwa z Raciborza w finale Turnieju Budowlanego w Pradze

03.06.2017 07:09 | 0 komentarzy | ż

Kamil Satarowski i Paweł Wierzbicki to uczniowie klasy trzeciej CKZiU nr 1 w Raciborzu. Kształcą się na profilu technik budownictwa. Kilka dni temu wrócili z praktyk zawodowych w Portugalii. Dzisiaj zostali oficjalnie zaproszeni do udziału w finale Międzynarodowego Turnieju Budowlanego w Pradze.

Technicy budownictwa z Raciborza w finale Turnieju Budowlanego w Pradze
Kamil i Paweł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Praski turniej budowlany to najważniejsza tego typu impreza w Czechach. Zostanie rozegrany podczas organizacji Wystawy FOR ARCH 2017 – EXPO PRAHA 2017 (odpowiednik Targów Poznańskich) we wrześniu tego roku (Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, které proběhne při veletrhu FOR ARCH 2017 v PVA EXPO PRAHA ve dnech 19. – 23. 9. 2017.)

- Przypomnijmy, że nasi raciborscy technicy wygrali w marcu Turniej w Ostrawie. To oni, spośród trzynastu drużyn, byli najlepsi w technologiach: zaprawy tynkarskie Cemix, budowaniu z pustaków Porotherm Profi, budowaniu komina w systemie Schiedel, budowaniu z pustaków w systemie Helouz oraz bloczków w systemie YTONG. Wierzę w swoich uczniów i liczę na międzynarodowy sukces – mówi Jacek Kąsek, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.