Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Nikola Jureczko o podatkach wie najwięcej na Śląsku

30.03.2016 06:00 | 0 komentarzy | żet

Uczennica klasy czwartej Technikum nr 1 w CKZiU nr 1 w Raciborzu wygrała VIII Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach. Droga do sukcesu wiodła przez kolejne etapy.

Nikola Jureczko o podatkach wie najwięcej na Śląsku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy etap odbył się w styczniu. Polegał na na napisaniu pracy pisemnej z tematyki podatkowej. Drugi odbył się w czwartek 10 marca w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji. Etap ten składał się z dwóch części – pierwsza z nich miała formę testu jednokrotnego wyboru.

Spośród setki uczniów przystępujących do testu do części ustnej zakwalifikowały się 20 osoby a w ich gronie znalazła się właśnie Nikola. Ten ostatni etap wymagał od uczestników konkursu szerokiej wiedzy podatkowej z zakresu ordynacji podatkowej, ustawy o doradztwie podatkowym oraz innych podatków.

Po wszystkich etapach Nikola Jureczko okazała się najlepsza! Jako laureatka otrzymała nagrodę w postaci telefonu Samsung Galaxy S6. Co oczywiste, wywalczyła sobie prawo uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach, który zaplanowany jest na 7 kwietnia tego roku.

źródło: CKZiU Nr 1 w Raciborzu