środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Dziesiątki stoisk, setki gimnazjalistów - Festiwal Perspektyw oficjalnie otwarty

16.10.2015 11:02 | 0 komentarzy | żet

Zainicjowana przez Wydawnictwo Nowiny akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno gimnazjalistów, jak i szkół ponadgimnazjalnych oraz pracodawców.

Dziesiątki stoisk, setki gimnazjalistów - Festiwal Perspektyw oficjalnie otwarty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątkowy poranek w Arenie RAFAKO rozpoczął się Festiwal Perspektyw - impreza adresowana do gimnazjalistów stojących u progu wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądają się stoiskom przygotowanym przez „zawodowców" z raciborskich szkół średnich. Starsi koledzy zaznajamiają młodych z niuansami działania urządzeń technicznych ich własnej produkcji, tajnikami zawodów w których się kształcą, m.in. ślusarza, spawacza, logistyka, budowlańca, mechanika, kucharza itd.

Uroczystego otwarcia Festiwalu Perspektyw dokonali: Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, Starosta Powiatu Raciborskiego Ryszard Winiarski oraz Prezes Zarządu Wydawnictwa Nowiny Arkadiusz Gruchot (pomysłodawca i inicjator przedsięwzięcia).
Cieszę się, że władze powiatu raciborskiego podejmują tyle działań związanych z promocją szkolnictwa zawodowego - powiedział w trakcie otwarcia S. Faber.

Starosta R. Winiarski podziękował Arkadiuszowi Gruchotowi z Nowin, który pomógł w przygotowaniu imprezy, a także zakładom pracy, które włączyły się w inicjatywę (m.in. RAFAKO, RAFAMET, ZPC Mieszko, Eko-Okna, ZWiK w Raciborzu).

Wiceprezes Zarządu RAFAKO SA Krzysztof Burek podkreślił, że największy raciborski pracodawca jest zainteresowany pozyskaniem nie tylko młodych ślusarzy i spawaczy, ale również budowlańców, elektryków i projektantów.

Festiwal Perspektyw jest imprezą inicjującą realizowany przez Wydawnictwo Nowiny (wydawca „Nowin Raciborskich, portalu Nowiny.pl, tygodników Nowiny Wodzisławskie oraz Tygodnik Rybnicki) projekt edukacyjno-medialny pn. „Czas na zawodowców". W kolejnych wydaniach „Nowin Raciborskich" ukazywać się będą zarówno artykuły promujące szkolnictwo techniczne i zawodowe, jak i te traktujące o potrzebach raciborskich pracodawców i perspektywach zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

Szczegółowa relacja z Festiwalu Perspektyw wkrótce w portalu Nowiny.pl oraz we wtorkowym wydaniu „Nowin Raciborskich".


Czytaj również:

Ludzie:

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski