Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
200 gwiazd na 10 scenach - Fest Festival się rozkręca. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia imprezy w Parku Śląskim 

Fest Festival to jedno z największych muzycznych wydarzeń w Polsce. Tegoroczna edycja dostarcza publiczności niezapomnianych wrażeń, organizatorzy zaprosili mnóstwo polskich i zagranicznych wykonawców, którzy na głównych scenach i w strefach...

[ROZSTRZYGNIĘCIE] FEST Festival w Chorzowie już za chwilę! Bilety są nadal dostępne  

Odliczamy dni do 3.edycji jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce. FEST Festival odbędzie się już 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Nowiny.pl mają dla Was jedną podwójną wejściówkę. Weź udział w konkursie i ją wygraj!

FEST Festival prezentuje pełen line-up 3. edycji [ZAPOWIEDŹ] 

Już 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim odbędzie się 3. edycja FEST Festivalu. Wystąpią m.in.: Stromae, The Chainsmokers, Quebonafide, Charlotte de Witte, Woodkid, Jungle, Duke Dumont, Nothing But Thieves, James Arthur i inni. Ponad 200...

Kolorowo, klimatycznie i bardzo muzycznie! Fest Festival 2021 przeszedł do historii [ZDJĘCIA] 

Kilkanaście mniejszych i większych scen, ponad 150 wykonawców i cztery dni muzyki, tańca i nieprzerwanej zabawy. Tegoroczny Fest Festival zagwarantował rozrywkę w wyjątkowym wydaniu. Przez cztery sierpniowe jakże ciepłe dni Park Śląski w...

FEST Festival w Chorzowie – Park Śląski wypełniony pozytywną muzyczną energią [ZDJĘCIA] 

Na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie trwa II edycja FEST Festiwalu (pierwsza odbyła się 2019 roku). Obszar wydarzenia obejmuje swym zasięgiem wyjątkowe przestrzenie jednego z największych parków miejskich Europy, na których zlokalizowano...

Gwiazdy sportu na Śląskim 

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do 10. jubileuszowej edycji LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej. 14 września na Stadionie Śląskim wystąpią gwiazdy światowej lekkoatletyki.

Kadra wraca na Stadion Śląski. W czwartek rusza sprzedaż biletów 

Już 27 marca podopieczni selekcjonera Adama Nawałki zagrają mecz towarzyski z Koreą Południową na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będzie to wielki powrót reprezentacji na ten obiekt. 

Setki tancerek i tancerzy przemaszerowało ulicami Raciborza [ZDJĘCIA] 

Barwny i roztańczony korowód to jeden z najmocniejszym punktów festiwalu Śląsk - kraina wielu kultur. W sobotnie popołudnie 17 czerwca mażoretki, tancerze, tancerki oraz muzykanci przemaszerowali z placu Długosza na Zamek Piastowski w Raciborzu.

Ruch Chorzów wygrał w Pietrowicach Wielkich [ZDJĘCIA] 

W sobotę do Pietrowic Wielkich przyjechały piłkarki ręczne Ruchu Chorzów - drużyny, która jest niekwestionowanym liderem rozgrywek juniorek młodszych. 

Łukasz Moneta powołany na mecz z Niemcami 

Raciborski piłkarz Ruchu Chorzów znalazł się w kadrze reprezentacji młodzieżowej na mecz z Niemcami, który odbędzie się 15 listopada o godz. 18.30 na stadionie miejskim w Tychach.

200 gwiazd na 10 scenach - Fest Festival się rozkręca. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia imprezy w Parku Śląskim  

Fest Festival to jedno z największych muzycznych wydarzeń w Polsce. Tegoroczna edycja dostarcza publiczności niezapomnianych wrażeń, organizatorzy zaprosili mnóstwo polskich i zagranicznych wykonawców, którzy na głównych scenach i w strefach dodatkowych będą koncertować aż do niedzieli.

[ROZSTRZYGNIĘCIE] FEST Festival w Chorzowie już za chwilę! Bilety są nadal dostępne  

Odliczamy dni do 3.edycji jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce. FEST Festival odbędzie się już 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Nowiny.pl mają dla Was jedną podwójną wejściówkę. Weź udział w konkursie i ją wygraj!

FEST Festival 2022 - zmiana organizacji ruchu  

Już 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim odbędzie się 3. edycja FEST Festivalu. Wystąpią m.in.: Stromae, The Chainsmokers, Quebonafide, Woodkid, Jungle, Duke Dumont, Nothing But Thieves, James Arthur i wielu innych. W związku z organizacją festiwalu i koniecznością przeprowadzenia prac przygotowawczych oraz demontażowych imprezy...

FEST Festival prezentuje pełen line-up 3. edycji [ZAPOWIEDŹ]  

Już 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim odbędzie się 3. edycja FEST Festivalu. Wystąpią m.in.: Stromae, The Chainsmokers, Quebonafide, Charlotte de Witte, Woodkid, Jungle, Duke Dumont, Nothing But Thieves, James Arthur i inni. Ponad 200 wykonawców na 9 głównych scenach oraz strefach dodatkowych - tak prezentuje się FEST Festival...

„Taki nasz Śląski COP”. Marszałek Chełstowski chce Śląska bez węgla już w 2028 roku  

Trwa Śląski Konwent Klimatyczny Climate Con 2021. 22 i 23 listopada odbywa się na Stadionie Śląskim. To szereg prelekcji, paneli dyskusyjnych Na jego otwarcie marszałek województwa śląskiego powiedział, że walka ze smogiem musi być racjonalna i dobywać się bez wykluczania kogokolwiek. Chce jednak szybkich działań, by systemy grzewcze...

Kolorowo, klimatycznie i bardzo muzycznie! Fest Festival 2021 przeszedł do historii [ZDJĘCIA]  

Kilkanaście mniejszych i większych scen, ponad 150 wykonawców i cztery dni muzyki, tańca i nieprzerwanej zabawy. Tegoroczny Fest Festival zagwarantował rozrywkę w wyjątkowym wydaniu. Przez cztery sierpniowe jakże ciepłe dni Park Śląski w Chorzowie zmienił się w festiwalową wioskę o wyjątkowej atmosferze.

FEST Festival 2021 Chorzów pod znakiem hip-hopu [ZDJĘCIA]  

Chwytliwe, nieco kontrowersyjne teksty i ogromna porcja pozytywnej energii to znaki rozpoznawcze gatunku muzycznego, który zdominował tegoroczną edycję FEST Festivalu odbywającego się w chorzowskim Parku Śląskim. Jeżeli ktoś chciałby naładować akumulatory powinien koniecznie odwiedzić Tent Stage – mocy starczy zapewne co najmniej na kolejny rok.

FEST Festival w Chorzowie – Park Śląski wypełniony pozytywną muzyczną energią [ZDJĘCIA]  

Na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie trwa II edycja FEST Festiwalu (pierwsza odbyła się 2019 roku). Obszar wydarzenia obejmuje swym zasięgiem wyjątkowe przestrzenie jednego z największych parków miejskich Europy, na których zlokalizowano kilkanaście scen, strefy tematyczne, foodtrucki, wystawców i całe mnóstwo innych atrakcji.

FEST Festival startuje już jutro! 

Od 11 do 14 sierpnia na terenie chorzowskiego Parku Śląskiego odbędzie się II. edycja FEST Festival. Przez 4 kolejne dni publiczność będzie obcować nie tylko z różnorodną muzyką, ale będzie miała szansę na udział w szeregu ciekawych wydarzeń towarzyszących. Na pewno nie zabraknie wyjątkowej oprawy wizualnej i wspaniałej zabawy....

Ruch Chorzów pokonał GKS Pniówek '74 Pawłowice [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Mecz XVII kolejki grupy III, trzeciej ligi piłkarskiej pomiędzy Ruchem Chorzów, a Pniówkiem Pawłowice.

Copa Espanola na Stadionie Śląskim 

Polskie i zagraniczne szkółki piłkarskie zaprezentują swoje umiejętności w Kotle Czarownic. W dniach 26-27 września na Stadionie Śląskim odbędzie się turniej Copa Espanola. 26 września o godz. 17:00 zostaną wręczone nagrody dla uczestników. 

300 dni do mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim 

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim. Do startu imprezy pozostało niespełna 300 dni. W konferencji prasowej, odbywającej się w Parku Śląskim, zaprezentowano logo mistrzostw i odsłonięto zegar, odliczający czas do startu wydarzenia.

Królowa sportu wraca na Stadion Śląski 

Królowa sportu wraca na Stadion Śląski - pod takim hasłem w najbliższą sobotę (20.06) w „kotle czarownic” zainaugurowany zostanie lekkoatletyczny sezon. Początek astronomicznego lata i najdłuższy dzień roku - pod znakiem królowej sportu. Będą to pierwsze tak duże zawody w Polsce w tym sezonie.

Wstrzymane porady w okienku górniczym 

Od 4 maja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych klienci będą mogli osobiście załatwić swoje sprawy. - Ze względów bezpieczeństwa obecnie nie ma możliwości uruchomienia „Okienka górniczego” w chorzowskim ZUS - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Śląsku. Wśród nich mieszkańcy powiatów raciborskiego i rybnickiego 

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem - młodym mieszkańcu powiatu raciborskiego, młodym mężczyźnie z Rudy Śląskiej, kobiecie z powiatu rybnickiego oraz starszym mężczyźnie z Chorzowa.

Obrońca GKS-u Jastrzębie zagra w Chorzowie 

Obrońca GKS-u Jastrzębie, Kacper Kawula, został wypożyczony do końca sezonu 2019/2020 do trzecioligowego Ruchu Chorzów.

Dziesięć bramek w derbach [ZDJĘCIA]  

W meczu 15. kolejki Ekstraklasy futsalu, Piast Gliwice zremisował z Clearexem Chorzów.

Zobacz więcej