Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Agata Widzowska gościem biblioteki w Brzeziu [ZDJĘCIA, WIDEO]

06.10.2020 16:35 | 0 komentarzy | d

Znana z serii książek z sympatycznymi zwierzakami w rolach głównych - Agata Widzowska - była pierwszym gościem w ramach projektu „Biblioteka w Brzeziu-kulturalne centrum dzielnicy” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego. Pisarka spotkała się z uczniami klas I - III Szkoły Podstawowej nr 3 im. K.K. Baczyńskiego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Agata Widzowska z wykształcenia jest instruktorką teatru i bibliotekarką. Zadebiutowała w 2004 roku książką o Beatlesach w wersji dla dzieci. Najbardziej znane tytuły autorki to opowieści o koniu Szogunie np. „Koń na receptę”, „Grzywą malowane”, „Galopem do gwiazd”, seria „Psierociniec” czy seria o Myszce Precelce. Pisarka lubi bawić się rymami i szuka inspiracji do pisania w życiu codziennym. Kocha zwierzęta i to o nich tworzy książki.

Podczas spotkania autorka nawiązała miły kontakt z dziećmi. Czytała im swoje wybrane wiersze, przeprowadziła wiele ćwiczeń językowych i konkursy. Bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy. Mówiła również, skąd bierze pomysły na nowe opowiadania i wiersze. Dzieci zadawały pisarce sporo pytań. Na zakończenie spotkania pisarka z przyjemnością rozdawała autografy na zakupionych książkach.

Książki Agaty Widzowskiej można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

źródło: MiPBP Racibórz