środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Ile Kompania wydała na naprawę szkód górniczych?

06.04.2014 16:49 | 1 komentarz | mas

W ubiegłym roku Kompania Węglowa naprawiła szkody górnicze w Rydułtowach, Radlinie, Pszowie, Rybniku, Wodzisławiu i Gaszowicach na łączną kwotę prawie 33,8 mln zł.

Ile Kompania wydała na naprawę szkód górniczych?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Problemom związanym z wpływem działalności kopalń na powierzchnię poświęcone było posiedzenie Zespołu Porozumiewawczego dla koordynacji eksploatacji górniczej pod terenami: Pszowa, Radlina, Rybnika, Rydułtów, Wodzisławia i Gaszowic. Posiedzenie odbyło się 25 marca. Wzięli w nim udział przedstawiciele urzędów miast i gmin, Kompanii Węglowej oraz Wyższego i Okręgowego Urzędu Górniczego.

Na internetowej stronie Kompanii Węglowej czytamy, że dyskutowano m.in. o problemach związanych z wstrząsami górniczymi, sporo uwagi poświęcono obiektom budowlanym nadmiernie wychylonym na skutek szkód górniczych. Omówiono też problemy jakie występują w przypadkach budynków odszkodowanych przez górnictwo, a nadal zamieszkałych. Ze strony dowiadujemy się także, że włodarze zainteresowanych miast wyrazili satysfakcję z powodu znacznego zmniejszenia liczby wstrząsów na tym terenie.

Zaniepokojenie władz lokalnych wywołała informacja o zamiarze sprzedaży przez Kompanię Węglową zwałowiska Wrzosy w Pszowie. Marek Hawel, burmistrz Pszowa, zwrócił uwagę na problem likwidacji ognisk pożarowych na tym zwałowisku i ich uciążliwości dla miasta. Przedstawiciele Kompanii Węglowej zapewnili, iż sprzedaż nastąpi z zapewnieniem gwarancji i zabezpieczeniem interesu miasta przed ewentualnym nierzetelnym nabywcą. Więcej na ten temat we wtorkowym wydaniu Nowin Wodzisławskich