Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Magistrat proponuje Dragados polną drogę w jedną stronę

20.03.2014 22:59 | 0 komentarzy | ma.w

Ruch ciężarówek osiedlową ulicą Topolową spędza sen z oczu mieszkańców Sudołu. W urzędzie podjęto rozmowy z RZGW i Dragados w sprawie alternatywnej drogi transportu materiałów na budowę Zbiornika Racibórz.

 Magistrat proponuje Dragados polną drogę w jedną stronę
Tą drogą miałby się odbywać transport materiałów na budowę Zbiornika Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiceprezydent Raciborza Wojciech Krzyżek mówi, że pod względem właścicielskim trasa na granicy miasta z gminą Krzyżanowice jest dopuszczalna by zamienić ją z ul. Topolową i przez pola poprowadzić transport materiałów na budowę Zbiornika Racibórz. Ponieważ trasa jest węższa od miejskiej ulicy mogłaby służyć tylko w jednym kierunku - pojechałyby nią załadowane ciężarówki, a po rozładunku wracałaby Topolową.

Obecnie cały ruch odbywa się osiedlową drogą, przy której mieszkają głównie starsze osoby w tym najstarszy raciborzanin - 102-letni Alojzy Urbas. W imieniu mieszkańców o zmianę trasy przewozu budowlanki walczy Janusz Libowski. To on dostarczył prezydentowi Lenkowi wyliczenia, z których wynika, że firma Dragados nie trzyma się warunków umowy z miastem i zamiast 18 ciężarówek przeprowadza Topolową nawet 60 aut.

Libowski zwrócił się do radnego miejskiego Eugeniusza Wyglendy by wstawił się u władz w sprawie drogi w Sudole. Ten rozmawiał dziś o tym w magistracie. - RZGW jest nam przychylne - zaznacza Wyglenda. Niewykluczone, że do sprawy wróci na najbliższej sesji rady miasta.Ludzie:

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

I Zastępca Prezydenta Raciborza ds. gospodarczych