Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Dragados się kaja, wiceprezydet radzi plombować

17.03.2014 11:51 | 4 komentarze | ma.w

Na ul. Topolowej, którą odbywa się dowóz materiałów na budowę Zbiornika Racibórz doszło do spotkania mieszkańców z urzędnikami i firmą Dragados. Wykonawca inwestycji przepraszał i obiecał poprawę. Zastępca prezydenta miasta Wojciech Krzyżek zasugerował mieszkańcom założenie w domach specjalnych plomb.

Dragados się kaja, wiceprezydet radzi plombować
W trakcie spotkania wiceprezydenta Raciborza z mieszkańcami, w ciągu 25 minut przejechało ul. Topolową 5 ciężarówek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O problemie na Topolowej pisaliśmy parę dni temu. Firma Dragados ustaliła z magistratem, że trasą, przypominającą osiedlową drogę, pojedzie dziennie 18 ciężarówek (łącznie 36 kursów, tam i z powrotem). W miniony czwartek miejscowi naliczyli 60 aut kursujących w obie strony. Janusz Libowski powiedział o tym na spotkaniu poświęconym inwestycji, które odbyło się 13 marca w szkole na Ostrogu.

Dziś doszło do spotkania na Topolowej. Zebrała się tam grupa mieszkańców, z magistratu przyjechał wiceprezydent Wojciech Krzyżek z urzędnikami od dróg miejskich i zjawili się inżynierowie z Dragadosa. Ci ostatni przeprosili miejscowych za sytuację z ubiegłego tygodnia. Obiecali, że się nie powtórzy a "dwa samochody na godzinę przy 20 na cały dzień" nie powinno być uciążliwe dla mieszkańców.

Przedstawiciele urzędu miasta stwierdzili źle wykonane utwardzenie pobocza i brak odpowiednich znaków ograniczających prędkość. Zobowiązali Dragados do rozwiązania problemów. Wiceprezydent Krzyżek zadeklarował, że rozezna temat alternatywnej drogi dowozu materiałów na budowę. Miejscowi wskazali trasę procesji konnej na granicy Raciborza z Krzyżanowicami. - Utwardzicie ją i pojedziecie lepiej niż Topolową. Nie będziecie mieli problemu z ludźmi. My nie ustaniemy w walce o swoje domy, dobytek całego życia - podkreślali mieszkańcy Sudołu.

Zastępca prezydenta Wojciech Krzyżek namawiał zgromadzonych by w domach założyli specjalne plomby, które pozwolą stwierdzić czy dochodzi do pęknięć wskutek natężenia ruchu. Sugerował by zrobiono to na koszt wykonawcy inwestycji, bo chodzi raptem o kilka budynków. Przedstawiciele Dragadosa wstępnie zadeklarowali, że takie rozwiązanie jest możliwe.

O problemie pisaliśmy także w tym artykule: http://www.nowiny.pl/raciborz/97889-dragados-lamie-umowe-prezydent-zapowiada-blokade.htmlLudzie:

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

I Zastępca Prezydenta Raciborza ds. gospodarczych