środa, 1 kwietnia 2020

imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory

RSS

Wodzisław planuje nowe wycinki. Czy SKM dostanie robotę?

05.02.2014 14:53 | 20 komentarzy | tora

Wodzisław szykuje się do uporządkowania z samosiejek działek inwestycyjnych. Czy w świetle afery z nielegalną wycinką 68 drzew zlecenie dostaną Służby Komunalne Miasta?

Wodzisław planuje nowe wycinki. Czy SKM dostanie robotę?
Jeden z terenów, na których ma dojść do wycinki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy wycinka zostanie zlecona pracownikom Służb Komunalnych Miasta czy firmie zewnętrznej. Sprawdzamy ofertę cenową. Nie jesteśmy pewni, czy SKM podołałyby zadaniu w określonym terminie. Tego typu wycinka powinna być przeprowadzana przed okresem lęgowym. Biorąc pod uwagę, że na pracowników SKM czekają inne roboty, np. prace pozimowe obawiamy się, że mogą nie zdążyć. Ostateczną decyzję podejmiemy po rozpoznaniu kosztów - mówi Barbara Chrobok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu.

Do oczyszczenia z samosiejek typowane są m.in. nieruchomości przy ul. Kokoszyckiej, Armii Ludowej i Marklowickiej. Wycinki są konieczne, aby tereny nie straciły na atrakcyjności. - Zrobiliśmy już wstępne rozpoznanie na tych terenach – informuje Michał Sobala, główny specjalista do spraw promocji gospodarczej UM w Wodzisławiu Śląskim. - Teraz czekamy na wycenę usługi – dodaje Michał Sobala.

Kiedy wiadomo będzie, jaki będzie koszt planowanej wycinki, będzie można podjąć decyzję, czy wszystkie zadania będą prowadzone jednocześnie, czy zostanie to podzielone na etapy. Istotnym elementem przy podejmowaniu kroków mających na celu uporządkowanie tych terenów, jest również sprawdzenie wieku znajdujących się tam drzew. - Planujemy również zlecić zinwentaryzowanie drzew starszych. Dzięki temu potencjalny inwestor otrzymuje od nas pełen pakiet informacji na temat drzewostanu na danej nieruchomości - informuje Katarzyna Czech, podinspektor Wydziału Inwestycji, Architektury i Geodezji.