Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Skończy się budowanie na Brzeziu? Gmina chce ograniczeń

23.01.2014 18:10 | 0 komentarzy | ma.w

Powodem decyzji samorządu są nowe przepisy i badania ze starostwa, które wykazały, że w dzielnicy Raciborza mogą wystąpić osuwiska.

Skończy się budowanie na Brzeziu? Gmina chce ograniczeń
Marian Gawliczek nie zgadza się na ograniczanie budownictwa w dzielnicy Brzezie, którą reprezentuje w radzie miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Słynąca z malowniczych widoków dzielnica jest atrakcyjnym miejscem dla budownictwa jednorodzinnego. Przyszłe inwestycje staną jednak pod znakiem zapytania, bo magistrat planuje wyłączyć spod możliwości zabudowy tereny, którym  grożą ruchy masowe ziem.

Ta wizja zaniepokoiła dziś, w trakcie komisji gospodarki miejskiej, radnego Mariana Gawliczka. - Najpiękniejsze tereny w Brzeziu są na skarpach, jeszcze nie zdarzyło się tam żadne osuwisko, nic nie "uciekło". Kto projektuje budowę te wie na jakim terenie ją planuje. Brzezie w sumie nie ma płaskich terenów - argumentował brzeski rajca.

Prezydent Lenk tłumaczy plany urzędu możliwymi roszczeniami o odszkodowania gdyby do osunięcia doszło. - Analogiczna sytuacja do zalewanych piwnic - wyjaśniał członkom komisji. Gawliczka pocieszał wiceprezydent Wojciech Krzyżek zaznaczając, że nawet na terenach zalewowych dopuszcza się zabudowę i nowe prawo będzie miało charakter ogólny, a wnioski będą rozpatrywane indywidualnie.

Podobnie jeśli chodzi o potencjalne występowanie osuwisk jest w przypadku Ocic Górnych.

Ludzie:

Marian Gawliczek

Marian Gawliczek

Radny Gminy Racibórz.