Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Firma z Rudy Śląskiej w przetargu śmieciowym tańsza od PK

07.05.2013 08:27 | 0 komentarzy | ma.w

Dwie oferty wpłynęły do magistratu w przetargu na odbiór i wywóz śmieci po 1 lipca. Wczoraj otwarto oferty, urząd sprawdza je pod względem formalnym.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O przetargu na "Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie miasta Racibórz" mówi się, że jest najważniejszy w roku, bo dotyczy tzw. rewolucji śmieciowej. Gmina po 1 lipca staje się właścicielem wszystkich odpadów na swoim terenie i zacznie pobierać nowy podatek - opłatę śmieciową. Chociaż posiada spółkę zajmującą się odbiorem i wywozem śmieci to przepisy zmuszają ją do przeprowadzenia przetargu na tę usługę.

6 maja otwarto oferty przetargowe, które wpłynęły do magistratu. Złożyły je dwie firmy - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Rudy Śląskiej oraz raciborskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Pierwsza opiewa na 5 835 564 mln zł, druga wynosi 6 913 620 mln zł. W budżecie samorządu przewidziano na ten cel 7 mln zł. Urząd zweryfikuje teraz całą dokumentację przedłożoną przez oferentów. Procedura sprawdzająca powinna zająć około dwóch tygodni. Do 60 dni magistrat powinien podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu. Ten na razie nie został ogłoszony.

Przetarg dotyczy okresu rocznego. Latem 2014 roku ma być ogłoszony kolejny, na prawdopodobnie dłuższy, trzyletni termin.