Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Koalicja nie chciała dziś apelować w sprawie drogi Racibórz - Pszczyna

24.04.2013 14:47 | 2 komentarze | ma.w

16 głosami sprzeciwu radni Racibórz 2000/KWW M. Lenka/PO odrzucili projekt uchwały - apelu przygotowanego przez klub opozycji.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent miasta Mirosław Lenk prosił by opozycja wycofała swój projekt, bo gminy Subregionu przygotowują wspólną wersję stanowiska jakie trafi do władz województwa. Zrobią to w formie konsultacji społecznych jakim poddano listę rankingową najbliższych inwestycji drogowych na Śląsku. 
Radni NaM/PiS/Oblicz nie zgodzili się na tę propozycję. Tomasz Kusy argumentował, że apel nie ma przeszkadzać w prowadzeniu rozmów na temat inwestycji, a wzmocnić pozycję prezydenta miasta w staraniach o przywrócenie budowy drogi Racibórz-Pszczyna do rangi priorytetu. Gdy koalicja odrzuciła projekt uchwały-apelu (4 głosy za, 16 przeciw) Lenk przyznał, że dzień wcześniej odbył rozmowę telefoniczną z Romanem Wałachem, szefem klubu opozycji. Urzędnik przekonywał go by autorzy apelu zrezygnowali z wprowadzania go do porządku obrad. - Matematyka jest nieubłagana - skomentował wynik głosowania prezydent.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Tomasz Kusy

Tomasz Kusy

Radny Gminy Racibórz VI kadencji, przewodniczacy komitetu PIS w Raciborzu