środa, 16 stycznia 2019

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Wodzisław bliżej Katowickiej Strefy Ekonomicznej

28.03.2013 16:21 | 5 komentarzy | tora

Spółka Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zgadza się włączyć do swojego obszaru teren przy ul. Olszyny. Oznacza to, że wodzisławski teren przeznaczony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod obiekty produkcyjne, składy i magazyny, ma duże szanse funkcjonować w przyszłości jako Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyzwolenie zarządu spółki jest dużym krokiem w przód, ale nie kończy procedury. Kolejnym krokiem była zgoda rady miejskiej udzielona 27 marca na sesji. Potem zarząd KSSE zwróci się do Ministerstwa Gospodarki z wnioskiem o zmianę granic Strefy.

Plany utworzenia na terenie Wodzisławia specjalnej strefy ekonomicznej istnieją od lat. Niestety wodzisławskie nieruchomości wtedy nie spełniały koniecznych warunków.
Sześć lat temu rozpoczęły się przygotowywania. Najpierw miasto zdecydowało się uzbroić tereny przy ul. Olszyny. Z funduszy unijnych gruntownie zmodernizowano drogę dojazdową. Rozpoczęto również przygotowania do budowy łącznika drogowego łączącego bezpośrednio ul. Młodzieżową z ulicą Olszyny i jednocześnie ze Strefą Inwestycyjną Olszyny. - Nie dalibyśmy rady, gdyby nie pomoc posła Ryszarda Zawadzkiego oraz zarządu Agencji Nieruchomości Rolnych, która wyraziła zgodę na uwzględnienie ponad 7 hektarów należących do agencji, a zlokalizowanych właśnie na Olszynach we wniosku skierowanym do zarządu strefy – przyznaje prezydent Mieczysław Kieca.
Specjalne strefy ekonomiczne są o tyle atrakcyjne dla firm, że tylko tam zyskują ulgi w podatku CIT w zamian za inwestycje i tworzenie miejsc pracy.da z Warszawy zakończy tworzenie strefy w Wodzisławiu.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.