Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Henkel: to był rekordowy rok

10.03.2013 12:59 | 9 komentarzy | acz

Firma Henkel, która wytwarza w Raciborzu część swoich produktów zanotowała najlepsze wyniki finansowe w swojej historii.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rok 2012 był najbardziej udanym rokiem w całej dotychczasowej historii firmy Henkel. Odnotowaliśmy znakomite wyniki w warunkach dużej zmienności i intensywnej konkurencji na rynku, osiągając lub przekraczając wszystkie założone cele finansowe – powiedział Kasper Rorsted, prezes zarządu firmy Henkel. – Wypracowaliśmy rentowny wzrost w ramach wszystkich trzech działów biznesowych, które zwiększyły swoje udziały w poszczególnych rynkach. Udało nam się również zrealizować ambitne cele finansowe na 2012 rok, które wyznaczyliśmy jeszcze w 2008. Wydatnie wzmocniliśmy konkurencyjność firmy, tworząc stabilny fundament jej przyszłego rozwoju – dodał.

Odnosząc się do roku obrotowego 2013, Kasper Rorsted powiedział: – Dynamiczna sytuacja i duża zmienność panująca obecnie na naszych rynkach utrzymają się. Pomimo dobrej kondycji firmy będziemy nadal upraszczać i doskonalić nasze procesy, abyśmy byli w stanie odpowiadać na zachodzące zmiany szybciej niż konkurencja.
W całym roku obrotowym oczekujemy wzrostu sprzedaży w ujęciu organicznym w granicach 3%-5%. Przewidujemy również, że skorygowana marża EBIT wzrośnie do poziomu ok. 14,5%, natomiast skorygowany zysk na akcję uprzywilejowaną będzie wyższy o ok. 10%. 

Czytaj więcej:
http://www.henkel.pl/2013-9888_henkel-s-sales-and-earnings-reaching-record-levels-9969_PLP_HTML.htm