Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Znamy stawki za wywóz śmieci w Rybniku

09.01.2013 16:58 | 15 komentarzy | mark

Radni przyjęli jednogłośnie uchwałę określającą stawki za wywóz śmieci. Zrobili to, by otrzymać pieniądze z funduszu ochrony środowiska.

Znamy stawki za wywóz śmieci w Rybniku
fot. stock.xchng
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za wywóz śmieci posegregowanych rybniczanie zapłacą 10 zł od mieszkańca posesji. Za niesegregowane - 15 zł. - Warto przypomnieć, że te opłaty się nie łączą - zaznacza Janusz Koper z rybnickiego magistratu. Oznacza to, że segregując np. tylko dwa z trzech worków, zapłacimy jak za śmieci niesegregowane (czyli 15 zł od mieszkańca), a nie - jak utarło się niedawno w opinii publicznej - 10 zł za segregowane i 15 za jeden nieposegregowany, więc łącznie 25 zł.

- Kwoty te nie są z sufitu. Przeprowadziliśmy szereg obliczeń, w czym pomagała nam wyspecjalizowana firma, która przeprowadziła symulacę kwot wywozu śmieci w tym roku. To pozwoliło ustalić wysokość stawek - komentuje Koper. Gdzie jednak podziała się koncepcja dwóch stawek - dla mieszkańców osiedli i domków jednorodzinnych? Została w Sejmie. - Z początkiem stycznia, z niewiadomych mi przyczyn, pani marszałek wycofała ten punkt z obrad Sejmu. Chcemy ubiegać się o pieniądze z funduszu ochrony środowiska na kampanię promocyjną związaną ze zmianami w gospodarce komunalnej, a szkoda byłoby te pieniądze stracić przez zamieszanie w parlamencie. Wymogiem do ubiegania się o te pieniądze jest uchwalenie stawek za wywóz śmieci - tłumaczy włodarz miasta, Adam Fudali.

Ludzie:

Adam Fudali

Adam Fudali

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika