Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Krzanowicki GOPS zmienia strategię

20.06.2012 07:19 | 2 komentarze | woj

Małgorzata Krzemien, kierownik Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej w Krzanowicach, podczas zdawania raportu z działalności jej jednostki, przedstawiła radzie miejskiej główne zmiany pracy OPS-u. Krzanowice.

 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o skoncentrowanie działań na pracy z osobami upośledzonymi. Cały poprzedni rok pracownicy GOPS-u koncentrowali się na pozyskiwaniu środków na ten cel i pracy z osobami, które przez swoje kalectwo są wykluczone społecznie. Aktywizacja niepełnosprawnych umysłowo, przez ich integrację i otwarcie na świat, ma w roku bieżącym zostać przekuta na ich aktywizację zawodową. Zmiana podejścia polega na tym, że we wcześniejszych latach ośrodek skupiał się na aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych.

Na tym polu zrobiono dużo – jak chwalili szefową ośrodka radni. 30 proc. biorących udział w szkoleniach znalazło pracę. – Na siłę nie można nikogo aktywować. Przez kilka lat większość bezrobotnych miało szansę na szkolenia. Teraz chcemy się skupiać na osobach niepełnosprawnych – wyjaśniła Małgorzata Krzemien. Plany krzanowickiego GOPS-u wydają się dobrym posunięciem. Skupianie swojej uwagi głównie na osobach bezrobotnych to nie jedyne zadanie opieki społecznej. Większej pomocy potrzebują osoby naprawdę pokrzywdzone przez los.

(woj)

 

 

Ludzie:

Małgorzata Krzemien

Małgorzata Krzemien

Sekretarz Gminy Krzyżanowice