Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Rolnicy zgodzili się na sprzedaż mleczarni ZOTT-owi

05.04.2012 09:04 | 55 komentarzy | acz

Właściciele Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej zadecydowali we wtorek o sprzedaży zakładu niemieckiemu koncernowi. RSM wkrótce zacznie produkować produkty giganta a dotychczasowe serki i twarożki znikną ze sklepowych półek.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zott to niemiecki gigant nabiałowy, producent między innymi popularnego jogurtu Jogobella. Informację o decyzji dopiero dziś potwierdził nam zarząd RSM. - W związku z pojawiającymi się zapytaniami niniejszym informujemy, że 3 kwietnia na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Przedstawicieli Członków Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej została podjęta uchwała wyrażająca zgodę na zbycie zakładu dotychczas prowadzonego przez Spółdzielnię na rzecz  Zott Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu - potwierdza Grzegorz Cylok-Sokołowski, prezes zarządu raciborskiej Spóldzielni Mleczarskiej. Jak wyjaśnia, zarząd przystąpi do realizacji niniejszej uchwały, ale w związku z sprawami formalno – prawnymi Raciborska Spółdzielnia Mleczarska utrzyma jeszcze niezależność przez najbliższe kilka miesięcy. - Wszystkie kontrakty na dostawy produktów realizowane są na dotychczasowych zasadach. Spółdzielnia funkcjonuje normalnie, przygotowując się do przekształcenia. Biorąc pod uwagę plany produkcyjne przyszłego właściciela dla zakładu w Raciborzu, w najbliższym czasie podjęte zostaną rozmowy z dotychczasowymi odbiorcami produktów w celu zapewnienia ciągłości dostaw po sprzedaży zakładu - dodaje prezes RSM.

O tym, że Zott ma chrapkę na raciborską mleczarnię pisaliśmy od kilku miesięcy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zakład sprzedano za kwotę 13,5 miliona złotych. Część tej sumy ma zostać przeznaczona na spłatę zadłużenia zakładu, które według naszych źródeł ma wynosić blisko 7 milionów złotych. – Nasza oferta obejmuje zakup wszelkich składników majątku oraz przejęcie wszystkich pracowników. Ponadto wyrażamy chęć zawarcia umów na dostawy mleka ze wszystkimi aktualnymi dostawcami Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej – zapewniała nas kilka tygodni temu Izabela Lichota z Zott Polska Sp. z o. o.  Jak podkreślała, Zott Polska Sp. z o.o. to nowoczesna firma rodzinna, która bardzo ceni sobie tra­dycję. – Słyniemy z dobrych relacji z dostawcami mleka, tak bardzo ważnego dla nas surowca i posiadamy wieloletnie doświadczenie w działalności na polskim rynku – dodaje.

Adrian Czarnota

Więcej na temat przyszłości zakładu przy Głubczyckiej już najbliższych Nowinach Raciborskich z dnia 10 kwietnia