Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Ze starego budżetu zostało 3,3 mln zł nadwyżki

12.03.2012 17:41 | 12 komentarzy | ma.w

Głosowanie nad absolutorium dla prezydenta dopiero latem ale już znane są dane z wykonania budżetu za ostatni kwartał 2011 roku. Są dla Mirosława Lenka bardzo pozytwyne.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto składa w Regionalnej Izbie Obrachunkowej kwartalny raport z wykonania budżetu. W miejskim Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczono ostatni taki dokument za poprzedni rok. RIO sprawdza na bieżąco jak realizowany jest plan finansów gminy, czy notowana jest nadwyżka czy też strata w bilansie dochodów i wydatków. 

Z raportu wynika, że raciborski samorząd zamknął budżet za 2011 rok z nadwyżką 3,3 mln zł. - Te pieniądze zaplanowaliśmy już na poczet zadań w tegorocznym budżecie. Konstruuję plany finansowe tak by coś nam zostało. Wtedy nasza wiarygodność kredytowa wzrasta - mówi prezydent Raciborza. Podkreśla, że miniony rok "nie był zły" dla miasta, choć "ulica krzyczy co innego". 

Opinia bankierów jest tym ważniejsza, że miasto zaciągnie w 2012 roku bankowy kredyt w wysokości 12 mln zł by finansować budowę aquaparku. Prezydent Lenk wydał już w tej sprawie stosowne rozporządzenie, wkrótce ruszy przetarg na znalezienie banku, który pożyczy gminie pieniądze.