Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Nie blokować inwestycji i zabezpieczyć interesy gminy

01.01.1970 01:00 | 0 komentarzy | woj

Alojzy Pieruszka, wójt gminy Rudnik poinformował na sesji rady gminy o odbytym spotkaniu z inwestorami, którzy planują otwarcie kliniki chirurgii plastycznej w Jastrzębiu. Klinika ma powstać w zabytkowym pałacyku, w centrum wioski – o czym pisaliśmy w listopadzie zeszłego roku.

Nie blokować inwestycji i zabezpieczyć interesy gminy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie dotyczyło konsultacji w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego Jastrzębia. Inwestorzy zabiegają aby sąsiedztwo pałacu było w przyszłości zabezpieczone przed uciążliwym zagospodarowaniem. Ma to związek ze staraniami o wciągnięcie Jastrzębia na listę polskich uzdrowisk. – Inwestorom zależy aby nie blokować tej inicjatywy. Prosili aby informować ich o zamiarach zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, aby mogli zawczasu wnosić swoje uwagi. Z drugiej strony będziemy pamiętać o zabezpieczeniu interesów naszej gminy – wyjaśnił wójt.

Aby miejscowość stała się uzdrowiskiem musi być spełniony szereg wymagań. Pierwszym z nich jest sytuacja meteorologiczna miejscowości. Pierwsze badania wskazały na sprzyjające warunki klimatyczne w wiosce. Obecnie trwają przygotowania do postawienia w sołectwie stacji meteo i przeprowadzenia całorocznych badań, które potwierdzą wstępne opinie. W związku z tym inwestorzy chcą zachęcić samorząd do współudziału w tym kosztownym przedsięwzięciu (roczny koszt badań stacji to około 150 tys. zł). – Wyjaśniłem, że w bieżącym roku to niemożliwe. Badania mają się zacząć w połowie roku i potrwają co najmniej 12 miesięcy. O udziale gminy w tym przedsięwzięciu będziemy mogli rozmawiać po uchwaleniu przyszłego budżetu – zastrzegł wójt Pieruszka.

(woj)