Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Zamiast marketu widzą tam mieszkania

16.02.2012 17:29 | 14 komentarzy | ma.w

Prezydent Lenk z radą miasta chcą zmienić przeznaczenie terenów przy Zakładzie Karnym, z obecnych handlu i usług na budownictwo wielorodzinne.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tereny przy więzieniu zajmowane do ubiegłego roku przez działkowiczów to potencjalne miejsce pod kolejny market. Tak jest postrzegany w starostwie, bo choć należy do Skarbu Państwa, to powiatowi - jako zarządcy - przypadłoby w udziale kilkaset tysięcy złotych z jego sprzedaży. 

Tymczasem plany te pokrzyżować może prezydent Lenk z radą miasta. Przedłożył jej projekt uchwały o  zmienie przeznaczenia terenu w planie zagospodarowania przestrzennego. - Nie miałem świadomości, że jest tam handel i usługi. Tę zmianę wprowadzono około 2005 roku, za prezydentury Jana Osuchowskiego. Byłem wówczas radnym miasta, ale pracownicy urzędu nie zapoznali nas szczegółowo z zapisami planu - przekazał dziś radnym włodarz. 

Członkowie komisji gospodarki, na której omawiano projekt uchwały poparli zamiar prezydenta jednogłośnie. Robert Myśliwy zrobił to pod warunkiem, że starosta przytnie dwumetrowe haszcze jakie wyrosły na działce pod więzieniem. - Obiecał mi, że jak tylko śniegi puszczą, to z pomocą więźniów zostaną wykoszone - powiedział radnemu Lenk. Myśliwy zażartował, że wycinką mogliby zająć się radni powiatowi w ramach czynu społecznego.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu