Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Za kasę kardiologów chcą wyposażyć blok operacyjny

26.09.2011 23:13 | 13 komentarzy | ma.w

Na ponad 2 mln zł liczy starosta Hajduk przy sprzedaży starej kuchni szpitala, gdzie aktualnie działa prywatna kardiologia.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz powiatu przedstawił dziś radnym z komisji budżetu więcej szczegółów na tema planowanej sprzedaży części szpitala na Gamowskiej. Podał, że liczy na ponad 2 mln zł z transakcji. - Kwota wyjdzie z przetargu. Stanąć do niego może każdy i tu wnioskujące o sprzedaż centrum medyczne ryzykuje - zaznaczył Adam Hajduk. Wspomniał o ryzyku, bo obecnych dzierżawców może przelicytować "ktoś drugi lub trzeci". Starosta uspokajał jednak, że w większości takich przypadków, to wnioskujący jest jedynym oferentem w przetargu.

W pieniądzach pozyskanych ze sprzedaży części szpitala Hajduk upatruje szansę na wyposażenie nieczynnego bloku operacyjnego lecznicy. Samorząd ma wspomagać szpital (a ściślej powiatową spółkę Poramed) co roku kwotą pół miliona złotych. - Tymczasem nasz budżet będzie skromny - przewiduje starosta.

Na razie komisje rady odkładają wydanie opinii na temat sprzedaży. Hajduk przestrzega: ucieczka od tego tematu nic nie da. - Gdyby nie były potrzebne nam pieniądze na blok, pewnie nie byłoby o czym dyskutować, ale powinniśmy odpowiedzieć sobie: zjeść czy mieć? - zwrócił się do członków najliczniejszej komisji rady.

W szybkiej konsultacji telefonicznej z dyrektorem szpitala Ryszardem Rudnikiem starosta zdobył dla radnych informację ile kardiolodzy płacą szpitalowi miesięcznego czynszu. To kwota ok. 20 tys. zł.

Radni poprosili o czas na zajęcie stanowiska. Chcą zaczekać z tym do następnego miesiąca. Starosta na koniec dodał, że decyzja o przeznaczeniu do sprzedaży też trochę potrwa, a ostatecznie zdecydują o zbyciu wszyscy radni na sesji.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski