Wtorek, 19 listopada 2019

imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

RSS

Hulczyńską zaczną frezować w tym tygodniu

01.08.2011 12:36 | 2 komentarze | ma.w

Remont DK 45 dojdzie do skutku, ale w dużo mniejszym zakresie od oczekiwań władz Raciborza. GDDKiA startuje z robotami lada dzień. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Mamy czas do połowy września by skończyć, ale jak pogoda pozwoli to naprawimy drogę szybciej - obiecuje Dorota Marzyńska specjalista ds. komunikacji społecznej w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Sfrezowana zostanie ul. Hulczyńska i górna warstwa drogi zostanie ułożona od nowa. Na ul. Bogumińskiej zostaną w tej samej technologii naprawione najbardziej zniszczone odcinki. - Kierowcy poztywnie odczują różnicę w równości szosy - zapewnia Marzyńska.

Władze Raciborza parokrotnie zapowiadały, że tzw. nakładka na DK 45 (Hulczyńska i Bogumińska) nie zadawala ich. - To starczy na dwa lata, przyjdą wybory i będzie się z nas rozliczać z dziur na tej drodze - mówił na sesji przed wakacjami prezydent Mirosław Lenk. Zapowiadał rozmowy z zarządcą drogi krajowej. GDDKiA jednak postawiła samorząd przed faktem dokonanym - w tym roku obie ulice czeka remont w dużo skromniejszym zakresie.  

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.