Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Kultura

Albo jesteśmy na sesji albo...

10.07.2011 09:48 | 1 komentarz | woj

Przewodniczący rady gminy Kornowac, Mirosław Małek (na zdj.) ma coraz więcej problemów z dyscyplina na sesjach rady. Co chwila trzeba komuś zwrócić uwagę aby nie szeptał, tu żeby się skupił, czy wyłączył lub ściszył telefon.

Albo jesteśmy na sesji albo...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas ostatniej sesji miarka się przebrała gdy w ciągu kilkunasty minut zadzwoniły trzy razy telefony i ktoś otrzymał sms-a. Do tego Eugeniusz Kura wiceprzewodniczący rady pozwolił sobie na żart...

Jan Zaczyk, przewodniczący komisji oświaty, zdawał sprawozdanie ze swojej działalności. Jednym z punktów aktywności radnego był, jak to określił, udział w konkursie piosenki. – Nie wspomniał pan, które miejsce pan zajął – spytał po sprawozdaniu Eugeniusz Kura. Jan Zaczyk szybko sprostował tą nieścisłość i wyjaśnił, że był członkiem komisji konkursu.

Przewodniczący Małek jakby czuł, że na sesji może być ciekawie. Zwrócił radnym „uwagę techniczną”. –Proszę o zwięzłe wypowiedzi. Zaczynamy rozszerzać nasze spektrum obrad o różne wątki. Nasze spektrum widzenia jest konkretne jeśli mówimy o konkretnych rzeczach. Jeśli jest sprawozdanie z komisji oświaty skupiajmy się na na tym. Takie uwagi można zgłaszać w czasie składania wniosków– powiedział odnośnie pytania wiceprzewodniczącego. – Jestem od tego aby pilnować całego porządku posiedzenia, nie mówiąc tu o telefonach, które są dziś wyjątkowo częste. Mam szacunek do was, ale proszę byście mieli też szacunek do samych siebie – kontynuował szef rady gminy. – Nie może być tak, że każdy zacznie włączać teraz telefony i  zacznie rozmawiać. Albo jesteśmy na sesji albo... proszę się zastanowić. Musimy wprowadzić tu trochę dyscypliny – zakończył wątek podniesionym głosem Mirosław Małek, po czym płynnie przeszedł do kolejnego punktu sesji, czyli składania wniosków i zapytań.

Ludzie:

Eugeniusz Kura

Eugeniusz Kura

Radny Powiatu Raciborskiego, sołtys wsi Pogrzebień w gminie Kornowac. W latach 2014 - 2018 przewodniczący rady gminy Kornowac.

Jan  Zaczyk

Jan Zaczyk

Były radny gminy Kornowac.

Mirosław Małek

Mirosław Małek

Radny Gminy Kornowac.