Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Lenk spotkał się z Zabieglińskim w sprawie SSE

14.05.2011 09:40 | 0 komentarzy | ma.w

Prezydent miasta rozmawiał z wiceprezesem KSSE w sprawie poprawienia wniosku o utworzenie strefy gospodarczej w Raciborzu-Ostrogu. - Złożymy go w czerwu, to była dobra rozmowa - uważa Mirosław Lenk.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wcześniejsze starania samorządu o włączenie raciborskich terenów do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej skończyły się niepowodzeniem. Jej prezes Piotr Wojaczek uznał, że wniosek wymaga uzupełnień (przeczytasz o tym tutaj). Zalecił konsultacje w tej sprawie ze swoim zastępcą Andrzejem Zabieglińskim "pilotującym" sprawę raciborską.

Prezydent Raciborza spotkał się wczoraj w Żorach z Zabieglińskim i ustalił zmiany jakich trzeba dokonać we wniosku, który trafi do Ministra Gospodarki. - Zmniejszymy teren, który chcemy włączyć do KSSE (ściślej do Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej). Z początkowych 15 ha wyłączymy około 8. Chodzi o miejsce gdzie wcześniej składowano odpady i gruz. Poprawiony wniosek złożymy w czerwcu - powiedział nam Mirosław Lenk, dodając, że jest zadowolony z efektu rozmów z wiceprezesem Zabieglińskim.

Prezydent zaprosił go do Raciborza, na uroczystość wręczenia Filarów Przedsiębiorczości. 26 maja gość z KSSE miałby zwiedzić również miejscowy Browar i wziąć udział w spotkaniu z firmą DOX Jaworzno, zainteresowanej udziałem w raciborskiej strefie ekonomicznej. - Zależy mi na dobrym kontakcie z panem Zabieglińskim. Chcę aby wspierał środowisko raciborskie w sprawach samorządu gospodarczego, ma w tej dziedzinie bogate doświadczenie - uważa Mirosław Lenk.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.