Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Forum Firm wręczyło statuetki "Innowacyjna Firma" [ZDJĘCIA]

Podczas konferencji "Innowacyjna Firma - innowacja jako impuls do zmian zarządzania firmą" wręczono statuetki w kilku kategoriach. Innowacyjną firmą zostało przedsiębiorstwo SoniqSoft, zajmujące się oprogramowaniem. 

Forum Firm wręczyło statuetki "Innowacyjna Firma" [ZDJĘCIA]
Podczas konferencji wręczono statuetkę dla Innowacyjnej Firmy 2022. fot. S. Kamczyk

Forum Firm wręczyło statuetki "Innowacyjna Firma" [ZDJĘCIA]

Druga już organizowana w Radlinie konferencja "Innowacyjna Firma" była okazją do wysłuchania wykładów m.in. na temat wpływu innowacyjności na potencjał konkurencyjny przedsiębiorstwa, możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na innowacje w oparciu o programy unijne oraz zarządzaniu relacjami na przykładzie klastra MEDSILESIA. 

W drugiej części konferencji wręczono statuetki "Innowacyjna Firma" w pięciu kategoriach:

Junior Innowacyjności 2022 - Fizjoterapia mgr Patryk Grzywacz

Innowacyjny Projekt 2022 - Auto Expert Leszek Ostrzołek

Innowacyjne Media 2022 - Telewizja TVT

Innowacyjna Instytucja 2022 - Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

Innowacyjna Firma 2022 - SoniqSoft

- Staramy się podkreślić innowacje w firmach, bo dodają one pędu przedsiębiorcom, nadając konkurencyjności firmom. Mieliśmy w tym roku pięć kategorii wyróżnionych. Chcemy uhonorować te firmy, które wprowadzają na rynek nowe rzeczy, nie są standardowe, ale też chcemy docenić instytucje i media, które są otwarte i wykazują się nowoczesnością - mówi Bronisław Kostaniuk, prezes Forum Firm z siedzibą w Radlinie. 

Burmistrz Radlina zaznacza natomiast cenne relacje przedsiębiorców oraz wzajemną integrację środowiska biznesu. - Do tej pory w Radlinie patrzyliśmy na innowacje z nieco innej strony, ale dzisiaj spotykamy się z naszą radlińską firmą, która świadczy usługi na cały świat. Może mniej dla mieszkańca naszego miasta, ale tworzy aplikacje, których potrzebuje klient, niekoniecznie mieszkając w okolicy - podkreśla Barbara Magiera, burmistrz miasta Radlin. - To budujące, że mamy takie przedsiębiorstwa. Cieszę się, że możemy też się spotkać i porozmawiać, a także przekazać innym, że takie firmy u nas działają. Taki jest zresztą cel Forum Firm, aby tu spotykali się ludzie, którzy są blisko siebie i mogli nawzajem korzystać ze swoich usług oraz produktów - dodaje Barbara Magiera

Gratulacje dla wyróżnionych przedsiębiorców złożył także radny sejmiku woj. śląskiego Jarosław Szczęsny. 

Czym w takim razie zajmuje się Innowacyjna Firma 2022? Ogólnie rzecz biorąc to tworzenie programów dla przedsiębiorstw, m.in. ułatwiających produkcję. To firma o charakterze globalnym, której projekty trafiały już do zakadów na kilku kontynentach. - Można powiedzieć, że portfolio naszych produktów jest bardzo szerokie. Generalnie firma SoniqSoft Software House nie jest stworzona przez informatyków. Jesteśmy inżynierami, więc tworzymy projekty aplikacji, które dotykają produkcji, inżynierii, fizyki - powiedział odbierający nagrodę dla Innowacyjnej Firmy Artur Patała, przedstawiciel SoniqSoft Software House.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obserwatorr3 (188.137. * .59) 30.09.2022 22:08

Jarek co ty tam zaś robisz? He he he.