Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Najbogatszy Polak nie rezygnuje z planów inwestycji w Rafako. Podano nowy termin

Wejście w życie umowy inwestycyjnej jest uzależnione od spełnienia warunków przez Rafako. Spółka z Raciborza miała na to czas do końca czerwca. Później termin przedłużono do 29 lipca. A teraz przesunięto go na 15 września.

Najbogatszy Polak nie rezygnuje z planów inwestycji w Rafako. Podano nowy termin
Nabyciem pakietu kontrolnego Rafako jest spółka zainteresowana spółka MS Galleon, która wchodzi w skład imperium biznesowego miliardera Michała Sołowowa. Fot. Print screen z materiału TVP Kielce.

Kolejny termin

29 lipca Rafako, PBG i MS Galleon wyznaczyły nowy termin spełnienia warunków zawieszających zobowiązanie inwestora do nabycia pakietu kontrolnego akcji Rafako S.A. Ustalono, że będzie to 15 września 2022 r.

Spółka MS Galleon zamierza kupić pakiet 33,3% akcji Rafako S.A., który należy do PBG S.A. Wartość transakcji to 28,452 mln zł.

Co to za warunki?

Warunki zawieszające spełnienie umowy inwestycyjnej to 14 punktów. Część z nich Rafako udało się już wykonać, dotyczy to m.in.: synchronizacji bloku w Jaworznie, podpisania aneksu do umowy z JSW Koks S.A. na budowę bloku w Radlinie, czy zawarcia porozumienia z PGE GiEK S.A. Przed Rafako m.in. porozumienie z Gaz-Systemem S.A.

Atomowe plany Sołowowa

Michał Sołowow to najbogatszy polski przemysłowiec. Działa w sektorze chemicznym (koncern Synthos), podłóg drewnianych (Barlinek) i płytek ceramiki sanitarnej (Cersanit). Wartość jego majątku szacuje się na kwotę 27,3 mld zł (za: Forbes).

Spółka Synthos Green Energy (spółka-córka Synthosu, należącego do Michała Sołowowa) porozumiała się z GE-Hitachi, ZE PAK (Zygmunt Solorz) oraz Orlenem w sprawie budowy małych reaktorów jądrowych.

Tymczasem Rafako S.A. zawarło trzy umowy z międzynarodowymi podmiotami w sprawie partnerstwa przy realizacji polskiego programu atomowego.

Wszystkie najważniejsze wiadomości dotyczące Rafako, w tym spraw związanych z realizacją projektu Jaworzno, publikujemy pod tagiem: Rafako.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].