Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

CRM – system, który wspomoże pracę z klientem

Przedsiębiorstwom powinno zależeć na tym, by pracować jak najpłynniej, mieć łatwy dostęp do informacji, uporządkowany i upraszczający codzienne wykonywanie zadań. Elementem, który będzie bardzo pomocny w działaniach marketingowych oraz sprzedaży usług oraz produktów, będzie odpowiedni system CRM. Dzięki nim możemy monitorować upodobania naszych klientów, analizować dane sprzedaży, produkty pod kątem zadowolenia z ich użytkowania. Dodatkowo dostęp do takiego systemu pomaga także w odpowiedniej komunikacji między działami. Dzięki temu, że aktualnie większość z programów działa w chmurze, nie musimy się martwić, że problem z komputerem czy dostępem do internetu będzie dla nas problematyczny. Czym jest CRM? Dlaczego warto mieć w firmie system CRM? Przeczytaj w artykule!

CRM – system, który wspomoże pracę z klientem

CRM – co to oznacza?

CRM to skrótowiec od wyrażenia Customer Relationship Management, co oznacza po polsku zarządzanie relacjami z klientem. Czyli krótko mówiąc CRM pozwala na zarządzanie tymi relacjami, dzięki czemu można ulepszać swoje produkty i usługi. Nie chodzi jednak wyłącznie o to. Dzięki temu możemy przyglądać się potrzebom naszych klientów, temu, w jaki sposób robią zakupy, z czego korzystają. Takie budowanie relacji z nimi sprawia, że klienci stają się lojalniejsi i chętniej do nas wracają. 

Klient nasz pan – w tym powiedzeniu jest dużo pracy, a klientom i ich krokom zakupowym warto się dokładnie przyglądać. Musimy wiedzieć, co jest dla nich najważniejsze w całym procesie zakupu. Dobrze także wiedzieć, dlaczego do nas wracają lub przeciwnie – dlaczego tego nie robią. Potrzeby klienta są kluczowe, dzięki nim możemy dokładnie wiedzieć, jakie kroki podjąć, by nasze produkty lub usługi sprzedawały się jak najlepiej. Dlatego warto zainstalować CRM – system zajmujący się relacjami z klientem. 

Czym jest system CRM?

Zarządzanie relacjami z klientami i robienie to w sposób poprawny oraz skupianie się na tym, jest niemalże filozofią, którą warto wdrożyć do swoich przedsiębiorstw. Dlatego też system CRM, który wybierzemy, jest niesamowicie ważnym narzędziem, który nam w tym pomoże. 

Chcemy, by klient był zadowolony z zakupów i do nas wracał, w związku z tym musimy stworzyć system sprzedaży, który będzie się opierał na takich wygodnych, dostosowanych do odbiorcy rozwiązaniach. Im bardziej jest coś trudne, tym mniej chętnie klient powraca do nas, nawet jeżeli potrzebuje naszych produktów i usług. System pomoże utworzyć takie ścieżki, które sprawią, że droga od zainteresowania naszą firmą do zrobienia w niej zakupów będzie intuicyjna i czytelna. 

Dzięki systemowi CRM pracownicy mogą zbierać informacje na temat klientów, sprawdzać historię jego zakupów, ścieżkę, jaka do nich doprowadziła. Takie systemy gromadzą także informacje na temat tego, co klientowi się podoba, dlaczego wraca. Dzięki temu łatwiej zdobyć nowych klientów, co sprawia, że firma oszczędza czas i pieniądze, które musiałaby mieć w tym celu, jeśli nie korzystałaby z systemu CRM. To bardzo dobre rozwiązanie dla każdej firmy.

Materiał zewnętrzny