Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czym się różni lokalizator GPS od samego odbiornika?

To popularne urządzenie zostało wynalezione na potrzeby armii amerykańskiej. Obecnie jest to bezpłatnie działający system dostępny pod każdą szerokością geograficzną. Odbiornik rejestruje dane z trzech satelitów i dzięki temu bardzo precyzyjnie określa nasze położenie.

Czym się różni lokalizator GPS od samego odbiornika?

Z powodzeniem wykorzystywany jest w nawigacji, a odkąd smartfony z dostępem do internetu stały się powszechnie dostępne z Global Positioning System korzysta praktycznie każdy. Urządzenie wyposażone w GPS przyda się nie tylko podczas planowania długiej i dalekiej podróży wakacyjnej. Można za jego pomocą kontrolować swoje dokonania sportowe używając smartwatcha lub po prostu bez problemu wyszukiwać potrzebne adresy – na przykład sklepów, lekarzy czy punktów usługowych. Niektórym trudno sobie wyobrazić poruszanie się nawet po własnym mieście bez wykorzystania GPS. Jednak zegarek, telefon czy nawigacja samochodowa to tylko odbiornik, którego nie należy mylić z lokalizatorem GPS

Jak działa lokalizator GPS i gdzie go można kupić?

Lokalizator GPS umożliwia połączenie z odbiornikiem GPS za pośrednictwem karty SIM. Dzięki temu lokalizację obiektu wyposażonego w odbiornik możemy śledzić zdalnie. Sam sprzęt nie należy do skomplikowanych lub kosztownych. Różne rodzaje lokalizatorów oferuje sklep internetowy alfatronik.com.pl. Ich cena uzależniona jest od funkcji jakie ma spełniać i od specjalistycznego orpogramowania. Na stronie alfatronik.com.pl można także wykupić specjalny abonament na usługę AlfaTrack. Jest to oprogramowanie, które nie tylko pozwala na śledzenie obiektu na ekranie komputera, ale generuje dokładne mapy, zaznacza na nich punkty postoju, informuje o prędkości przemieszczania się obiektu, a także tworzy różnego rodzaju raporty czasowe.

Komu przyda się lokalizator GPS?

Jedno z najczęściej wykorzystywanych zastosowań to monitorowanie pracy kierowców i przedstawicieli handlowych. Dzięki platformie AlfaTrack można sprawdzić nie tylko, czy używają pojazdu służbowego zgodnie z przeznaczeniem, ale również czy przestrzegają przepisów ruchu drogowego i ile czasu spędzają na spotkania z klientami. Zainstalowany w samochodzie prywatnym lokalizator GPS to dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą. Lokalizator GPS pomoże osobom uprawiającym takie sporty jak biegi, kolarstwo i sporty motorowe. Może pomagać w opiece na dziećmi lub osobami w podeszłym wieku. Na życzenie klienta lokalizator GPS może zostać przez fachowców z alfatronik.com.pl zakamuflowany w sposób nie zwracający na siebie uwagi przez użytkownika – na przykład w szkolnym plecaku dziecka, w podwoziu samochodu czy w zegarku lub telefonie starszej osoby.