Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Toalety przenośne - niezbędne na budowie i imprezach masowych

Organizacja imprezy masowej czy też prowadzenie prac budowlanych wiąże się z koniecznością zapewnienia określonych warunków sanitarnych, co wynika wprost z przepisów obowiązującego w Polsce prawa. Najprostszym sposobem na spełnienie tego obowiązku jest postawienie toalet przenośnych. W poniższym artykule omawiamy, dlaczego warto postawić na toalety przenośne na budowie i imprezach masowych.

Toalety przenośne - niezbędne na budowie i imprezach masowych

Gdzie sprawdzają się toalety przenośne? 

Toalety przenośne pozwalają zapewniają odpowiedni komfort sanitarny, a dodatkowo wyróżniają się mobilnością, dlatego w zależności od potrzeb można w łatwy sposób przetransportować je w inne miejsce. Toaleta przenośna przydaje się wszędzie tam, gdzie brakuje dostępu do kanalizacji bądź szamba, a jednocześnie istnieje zapotrzebowanie na zapewnienie właściwych warunków sanitarnych. 

Toalety mobilne sprawdzają się również w miejscach, gdzie pojawiają się duże skupiska ludzkie oraz zachodzi konieczność zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych. Możemy zatem spotkać je na placach budowy, imprezach masowych, w parkach, na parkingach, przy plażach i w wielu innych miejscach. 

Samodzielne znalezienie firmy oferującej wynajem toalet przenośnych może być trudne. Warto skorzystać z pomocy toico.pl - jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w analizie rynku toalet przenośnych, które pomaga wyszukiwać najlepsze oferty. 

gdzie-sprawdzaja-sie-toalety-przenosne.jpg

Czy przenośne toalety gwarantują odpowiednio wysoki komfort użytkowania? 

Toalety przenośne, które w tej chwili są dostępne na rynku, gwarantują wyjątkowo wysoki komfort użytkowania. W związku z wysokimi potrzebami użytkowników producenci starają się tworzyć te urządzenia w taki sposób, aby korzystanie z nich było jak najprzyjemniejsze. Dzięki temu doskonale sprawdzają się one zarówno przy organizacji imprez masowych, na placach budowy, jak i we wszystkich innych miejscach.

Nowoczesne przenośne toalety wyróżniają się tym, że są wyposażone w stosunkowo duże zbiorniki na nieczystości. Dodatkowo, posiadają one specjalne preparaty, które odpowiadają za neutralizację przykrych zapachów, dzięki czemu korzystanie z toalety nie powoduje dyskomfortu. 

W toalecie przenośnej nie może również zabraknąć ubikacji, podajnika na papier toaletowy oraz zawieszki "otwarte / zamknięte" i zamka. W najbardziej zaawansowanych modelach znajdziemy także umywalki oraz mydło. 

Ile toalet musi zapewnić organizator imprezy masowej? 

Organizator imprezy masowej ma obowiązek zapewnienia jej uczestnikom odpowiedniej liczby toalet. Ile powinno ich być zgodnie z przepisami obowiązującego prawa? Dokładne wytyczne uzależnione są od liczby uczestników biorących udział w danej imprezie. 

W przypadku, gdy liczba uczestników wynosi do 1000 osób, wówczas trzeba zapewnić 1 toaletę na 250 osób. Z kolei jeśli liczba uczestników wynosi od 1000 do 10 000 osób, wówczas jedna toaleta musi przypadać na 750 osób. 

Zgodnie z przepisami, za imprezę masową uznawane jest w świetle przepisów takie wydarzenie, w którym bierze udział minimum 1000 osób. Aby organizacja takiego wydarzenia była możliwa, zgodę musi wydać Państwowy Inspektor Sanitarny. Po weryfikacji liczby toalet i warunków sanitarnych następuje wydanie zgody na organizację imprezy. 

Zachęcamy, aby zapoznać się z informacjami na temat wynajmu i sprzedaży toalet na Śląsku pod adresem: https://toico.pl/wynajem-i-sprzedaz-toalet-przenosnych-slask/

Materiał zewnętrzny