Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mateusz Kłosek kolejny raz wrócił na fotel prezesa Eko-Okien

Jak wynika z nieoficjalnych informacji właściciel fabryki okien z Kornic, 12. najbogatszy Polak na liście Forbsa znów stoi na czele Eko-Okna S.A. Od marca spółką kierowała Joanna Łyko (tu jest z nią wywiad).

Mateusz Kłosek kolejny raz wrócił na fotel prezesa Eko-Okien
Mateusz Kłosek właściciel Eko-Okien i jeden z najbogatszych ludzi w Polsce

To już piąty raz jak M. Kłosek przejmuje stery w swojej firmie, odkąd zaczęła ona swą działalność w Kornicach.

Ostatnio kierował zarządem Eko-Okien przed rokiem, kiedy fabrykę w gminie Pietrowice Wielkie odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Kłosek tak mówił wtedy o wizycie:

- Pan premier wielokrotnie zwracał mi uwagę na to, że jest to firma rodzinna, że pracuje tutaj wiele rodzin, wiele osób młodych. Chciałbym, aby firma nadal się rozwijała. Dopóki wszyscy będą oddawać jej tyle serca jak dotychczas, to na pewno tak się stanie.

Chcą być najwięksi

W portalu forumbranżowe.pl podano, że Eko-Okna planują przychody miesięczne na poziomie miliarda złotych. Eksperci szacują, że firma byłaby wtedy największym producentem okien w Europie.

Przypomnijmy, że Eko-Okna rozbudowują już nie tylko swoje hale w Kornicach, ale tworzą kolejne zakłady o powierzchni po 100 tys. m kw w Wodzisławiu Śląskim i Kędzierzynie-Koźlu.

W związku z tym trwa rekrutacja i spółka chce zwiększyć zatrudnienie z obecnych 10 tys. osób do 20 tys. pracowników.

W jej flocie - jak podano w podcaście Branżowisko - spodziewanych jest 700 nowych pojazdów.

Inwestycje o takim zakresie szacowane są na kwotę od miliarda do dwóch miliardów złotych.

Zapowiadane jest przy tym podwojenie produkcji okien z obecnych 8 do 18 tys. sztuk dziennie.

Mają potencjał i argumenty

- Choć czeka nas spowolnienie w budowlance, to Eko-Okna mają potencjał i argumenty do wykupienia dużego, krajowego producenta okien. Bo rynek przestanie rosnąć i trzeba rozpychać się na obecnym - mówili w Branżowisku Paweł Gregorczyk i Paweł Klos.

O poglądach prezesa Kłoska na przyszłość firmy można dowiedzieć się z materiału Eko-Okien zrealizowanego na tegorocznych Targach BUDMA (rynek polski jest dla Eko-Okien drugim rynkiem po niemieckim).

Podstawowy cel firmy to jej rozwój, droga do ciągłego doskonalenia się. Ta droga jest celem. Chcę, żeby to Eko-Okna kreowały rynek, żeby nowe rozwiązania wychodziły z firmy polskiej, nie tylko z zachodu. Chcemy obsługiwać klientów nie tylko w Europie.
W nowo wybudowanej hali produkujemy wyroby drewniane. To jest część naszej oferty, a drewno stanowi kilkanaście procent w rynku światowym stolarki okiennej. Teraz to ma być jeden z filarów naszej oferty.

Jak podał Forbes, majątek Mateusza Kłoska wzrósł w poprzednim roku aż o 454 proc. i właściciel Eko-Okien stał się jedną z największych gwiazd słynnej Listy Najbogatszych Polaków. Przedsiębiorca znalazł się na 12. pozycji z majątkiem wycenianym na 3,8 mld zł.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Koźlak (178.43. * .125) 05.07.2022 16:33

Spokojnie z tymi ochami i achami. Fabryka w Kędzierzynie Koźlu wygląda jak sztandarowy projekt rządu (CPK).

Znany6 26.06.2022 17:26
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Polak@ (193.46. * .252) 25.06.2022 15:42
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Znany6 11.06.2022 21:33
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

Don_C 08.06.2022 23:10
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Może prezes Kłosek oddeleguje kogoś do bycia prezydentem W Sl. ? Bo obecny administrator wydaje się być zmęczony.

~KSz (5.173. * .130) 08.06.2022 21:53
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu