Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pneumatyka - jak zwiększyć konkurencyjność na rynku?

Na rynku panuje bardzo duża konkurencja. Dotyczy to niemal każdej branży przemysłu. Należy więc szukać takich rozwiązań, które rzeczywiście pozwolą obniżyć koszty, zwiększą powtarzalność pracy, a jednak nie obniżą jej jakości. i tutaj warto wykorzystać pneumatykę. Czas na jej temat dowiedzieć się więcej i zyskać dobre rozwiązanie.

Pneumatyka - jak zwiększyć konkurencyjność na rynku?
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Pneumatyka - dlaczego warto ją wykorzystywać? 

Czasami proste rozwiązania są w zasięgu  naszej ręki. Dlatego też warto na takie stawiać i tutaj na pewno doskonale sprawdzi się pneumatyka. Ale czym ona właściwie jest? Otóż jest to nauka, która jest działem inżynierii mechanicznej. Obejmuje ona szeroko rozumianą konstrukcję, ale i praktyczne wykorzystanie urządzeń, w których dochodzi do przekazywania energii przy pomocy medium jakim jest sprężone powietrze. Dotyczy także sterowania urządzeniami, które również odbywa się za pomocą tego czynnika roboczego. Sam pneumatyczny układ sterowania składa się z trzech części, a mianowicie z części przygotowującej powietrze, części sterującej oraz części wykonawczej.

A więc wykorzystanie nośnika energii i informacji jest naprawdę szeroko rozpowszechnione w przemyśle. W napędach pneumatycznych to medium wykorzystuje się jako nośnik energii, zaś w sterowaniach pneumatycznych jest nośnikiem informacji. Sprężone powietrze pełni więc bardzo ważną rolę w układach pneumatycznych. Może przenosić energię i sygnały sterujące, odprowadzać ciepło, a także zmniejszyć zużycie poszczególnych części układu pneumatycznego. W niektórych układach wykorzystuje się je do smarowania powierzchni ruchomych. 

Zalety korzystania z pneumatyki 

Zalet pneumatyki jest naprawdę sporo i wynikają one z tego, że sprężone powietrze jest czystym medium. Ten czynnik roboczy w żadnym wypadku nie jest szkodliwy dla środowiska, jednocześnie jest niewrażliwy na wahania temperatury. Wybierając dobrej jakości uszczelki w sklepie z pneumatyką, nie trzeba obawiać się nieszczelności, co rzecz jasna zapobiegnie marnowaniu sprężonego powietrza, a jeżeli do nieszczelności już by doszło to nie stanowią one żadnego zagrożenia dla osób obsługujących daną maszynę. Medium jakim jest sprężone powietrze można stosować nawet w trudnych wymagających warunkach, na wolnym powietrzy, w wysokiej temperaturze, ale też w miejscach, gdzie istnieje ryzyko wybuchu. Nie można nie zwrócić uwagi na to, że elementy pneumatyczne są niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich budowa jest prosta, a cena relatywnie niska. Nie można zapominać, że układy pneumatyczne pozwalają na osiągnięcie docelowej niższej wagi niż w przypadku choćby narzędzi elektrycznych. Tutaj należy zauważyć, że sprężone powietrze może być wykorzystywane nawet w technice tłumienia drgań. 

Dlaczego lepiej wybierać urządzenia pneumatyczne, a nie elektryczne?  

Oczywiście jedną z największych zalet, dlaczego warto wybierać urządzenia pneumatyczne, a nie elektryczne jest fakt, że ich cena jest niższa. Mogą być one wykorzystywane niezależnie od warunków atmosferycznych. Jednocześnie medium sprężonego powietrza jest łatwo dostępne w przeciwieństwie do energii elektrycznej. Także koszty eksploatacji są zdecydowanie niższe niż w przypadku urządzeń elektrycznych. Oczywiście na tym przewaga urządzeń pneumatycznych się nie kończy. Otóż jeżeli doszłoby do przeciążenia, to silnik pneumatyczny nie ruszy się, przez to nie dojdzie do uszkodzenia poszczególnych elementów urządzenia. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku silnika elektrycznego, który można bardzo szybko obciążyć, a przez to i uszkodzić. 

fto2507-image1.jpg

Jak znaleźć dobry sklep pneumatyczny? 

Aby móc w pełni wykorzystać zalety pneumatyki przemysłowej, należy wybrać dobry sklep pneumatyczny, gdzie znajdzie się szeroki wybór elementów i podzespołów. Tutaj doskonale sprawdzi się sklep Pneumatig. Na rynku jest obecny już od ponad 20 lat. To lider w pneumatyce, którego wybierają profesjonaliści. Jakie znajdziecie tam elementy pneumatyki? Sklep oferuje siłowniki pneumatyczne, kompresory, tłumiki hałasu i wiele innych. Oczywiście warto zdawać sobie sprawę, że pneumatyka ma też pewną wadę, a mianowicie koszt sprężonego powietrza nie jest bardzo niski. Ale z drugiej strony i tak taka inwestycja jest bardzo korzystna, gdyż wybierając pneumatykę można zaoszczędzić na kosztach pracy i zmniejszyć zatrudnienie. Dodatkowo zwiększa się bezpieczeństwo inwestycji. Zatem takie rozwiązanie z każdego punktu widzenia jest naprawdę korzystne i to dla każdego rodzaju przedsiębiorców.                      

 

Materiał zewnętrzny