Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Wystawiasz faktury? Ten program pomoże Ci zadbać o dokumenty!

13.01.2022 09:26 | 0 komentarzy | EK

Odpowiedni program do fakturowania stanowi elementem procesu automatyzacji. Jest on jednocześnie potrzebny w każdym przedsiębiorstwie, choć różnie bywa to dostrzegalne. Z pewnością o wiele bardziej będzie dotkliwy brak tego programu po nawet chwilowym użytkowaniu. Przedstawiamy, dlaczego warto zainwestować w dobry program do fakturowania oraz czym powinien się on charakteryzować.

Wystawiasz faktury? Ten program pomoże Ci zadbać o dokumenty!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nadrzędnym celem prowadzenia działalności jest uzyskiwanie przychodów. Jednak konieczne do tego jest także prawidłowe wystawianie faktur dla kontrahentów. W tym miejscu należy zauważyć, że dobry program do fakturowania znacząco skraca czas wystawienia faktury, a jednocześnie niweluje wszelakie uciążliwości. O jego funkcjonalności z pewnością świadczą posiadane funkcje, które są codziennie wykorzystywane.

Odpowiedni program do fakturowania stanowi elementem procesu automatyzacji. Jest on jednocześnie potrzebny w każdym przedsiębiorstwie, choć różnie bywa to dostrzegalne. Z pewnością o wiele bardziej będzie dotkliwy brak tego programu po nawet chwilowym użytkowaniu. Przedstawiamy, dlaczego warto zainwestować w dobry program do fakturowania oraz czym powinien się on charakteryzować.

Fakturowanie nie musi być uciążliwe: zainwestuj w dobry program!

Fakturowanie odbywa się w każdym przedsiębiorstwie. Współczesne trendy dążą do zminimalizowania ilości wydruków, dlatego coraz powszechniejsze stają się faktury elektroniczne. Jednocześnie z uwagi na działanie programów w trybie online możliwe jest ich wystawianie w każdym miejscu i czasie. Coraz częściej można spotkać także programy do fakturowania jako aplikacje mobilne. 

Przy wyborze dobrego programu do fakturowania konieczne jest zweryfikowanie oferowanych przez niego możliwości. Czy mogą z niego skorzystać zarówno przedsiębiorcy jako czynni płatnicy VAT jak i nievatowcy. Równolegle, program o fakturowania powinien pozwolić na wystawienie faktur zaliczkowych i proform, faktur VAT marża, a także faktur posiadających stawkę ZW. Istotne jest również wystawianie faktur cyklicznych. 

Ponadto dobry program do fakturowania powinien charakteryzować się posiadaniem powiązania z magazynem, plikiem JPK, GUSem, a także bazą danych. Powinien posiadać możliwość wstawienia logo przedsiębiorstwa. W przypadku tego programu powinna być także dostępna opcja podzielonej płatności i zaznaczenia odwrotnego obciążenia. Dostępność tych funkcji bywa często nieoceniona i nagle potrzebna. Stąd też zachęcamy, aby nie szukać najtańszego programu do fakturowania, ale tego który cieszy się dużą funkcjonalnością. Ta inwestycja będzie z pewnością bardzo szybko dostrzegalna jako najlepsza pomoc w prowadzeniu firmy. Dodatkowo intuicyjny sposób obsługi znacząco skraca czas potrzebny na wystawienie faktury. 

Jakie funkcje powinien posiadać dobry program do fakturowania?

Tuż obok możliwości wystawiania różnych dokumentów, dobry program do fakturowania powinien charakteryzować się także innymi opcjami, które realnie wpływają na jakość procesu obsługi. W konsekwencji dobry program do fakturowania powinien się także charakteryzować:

  • funkcją przyśpieszającą fakturowanie - pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu ze względu na opcję tworzenia kartoteki towarów lub usług, równolegle pozwala na seryjne drukowanie dokumentów i pobieranie danych kontrahentów z Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie numeru NIP. Możliwe jest także dodawanie klientów o bazy klientów, a także funkcjonalność pozwalająca na przesyłanie wystawionych dokumentów na maila danego kontrahenta. 
  • możliwością fakturowania w różnych walutach obcych i językach - dobry program do fakturowania powinien stworzyć możliwość wystawienia faktury w różnych językach i walutach. Co więcej, powinien posiadać możliwość także automatycznego dobrania średniego kursu NBP na dany dzień dla wybranej waluty. 
  • połączeniem z magazynem - przedsiębiorstwa, które posiadają zaplecze magazynowe powinny szczególnie zwrócić uwagę na obecność odpowiedniego powiązania programu z modułem magazynowym. Przekłada się to bezpośrednio na kontrolowanie stanów magazynowych i znacząco przyśpiesza przeprowadzanie inwentaryzacji. Użytkownicy programu powinni posiadać bieżący wgląd do posiadanych stanów magazynowych, co pozwala na szybkie ich uzupełnianie i planowanie promocji. 
  • prowadzeniem analiz i statystyk - w dobrym oprogramowaniu do fakturowania nie powinno zabraknąć możliwości wygenerowania raportów, które przedstawiają zyski lub straty ze sprzedaży towarów, a także aktywność poszczególnych klientów. Wytwarzane są one na postawie przeprowadzanych transakcji i w konsekwencji bardzo szybko można dokonać bardzo dokładną analizę na podstawie prowadzonych działań sprzedażowych. Można wyciągać z nich dalekobieżne wnioski, np. najbardziej rentownego kierunku rozwoju. 

Osoby poszukujące gotowego i funkcjonalnego programu do fakturowania, który cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców powinny zapoznać się z ze SaldeoSmart. Program dostarcza wszystkich potrzebnych narzędzi podczas wystawiania faktur, co przestaje być żmudnym zajęciem. 

Materiał zewnętrzny