Poniedziałek, 17 stycznia 2022

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Czy można wziąć kredyt na dowód, mając nieregularne dochody?

04.01.2022 09:05 | 0 komentarzy | EK

Polacy chętnie korzystają z kredytów oferowanych przez banki. Chociaż takie finansowanie jest łatwo dostępne, nie każdy ma szansę je otrzymać. Sprawdź, czy kredyt gotówkowy na dowód można uzyskać w przypadku nieregularnych dochodów.

Czy można wziąć kredyt na dowód, mając nieregularne dochody?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kredyt gotówkowy to forma finansowania, która cieszy się ogromną popularnością. Wpływ na to ma nie tylko łatwo dostępność czy możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel. Znaczenie mają także formalności ograniczone do minimum, co skraca czas na uzyskanie decyzji kredytowej.

Kredyt gotówkowy na dowód łatwo dostępny?

Istotą kredytu gotówkowego na dowód jest możliwość otrzymania gotówki bez konieczności dostarczania wielu dokumentów finansowych. Podstawą jest dokument potwierdzający tożsamość oraz oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów.

Nieregularne dochody a kredyt – czy to możliwe?

Uproszczona procedura polega na przedstawieniu oświadczenia o wysokości osiąganego wynagrodzenia za pracę. Oznacza to, że bank wcale nie musi wymagać dostarczania dokumentów potwierdzających zawarcie umowy z pracodawcą czy potwierdzenie ciągłości zatrudnienia.

Mając na uwadze powyższe, istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego w oparciu o nieregularne dochody. Wiele jednak zależy od wewnętrznej polityki danego banku oraz indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.

Warto wiedzieć, że bank – poza zdolnością kredytową – weryfikuje także historię kredytową. Stanowi ona niejako wyznacznik ryzyka, z jakim wiąże się udzielenie kredytu. Jeśli kredytobiorca ma nieregularne ale wysokie dochody, a przy tym w przeszłości terminowo spłacał zaciągnięte zobowiązanie, jego szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej rosną.

Jak zwiększyć szansę na kredyt gotówkowy przy nieregularnych dochodach?

Jeżeli twoje dochody nie są regularne, a potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, możesz zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania finansowania. W jaki sposób?

Najprostszym rozwiązaniem jest ubieganie się o kredyt gotówkowy na niewielką kwotę. Warto bowiem mieć świadomość, że zwykle kredyty nieprzekraczające 20 000 zł dostępne są w oparciu o oświadczenie kredytobiorcy o wysokości osiąganych dochodów. Wyższa kwota będzie oznaczać konieczność dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy.

Ponadto można zdecydować się na krótszy okres kredytowania. Skrócenie czasu na spłatę będzie wiązało się dla banku z mniejszym ryzykiem niewypłacalności, np. z powodu nagłego pogorszenia sytuacji materialnej w przyszłości.

Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy?

Jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymasz kredyt na korzystnych warunkach finansowych, musisz porównać dostępne oferty. Znaczenie mają m.in. takie aspekty jak:

  • procedury przyznawania finansowania
  • wymagane przez bank dokumenty,
  • koszty finansowania.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile w sumie zapłacisz za kredyt gotówkowy, nie porównuj wyłącznie oprocentowania. Musisz uwzględnić także koszty pozaodsetkowe – szczególnie prowizję, która może znacząco podnieść całkowitą sumę finansowania. Dobra wiadomość jest taka, że wśród ofert znajdziesz kredyty gotówkowe z prowizją 0 zł.

Materiał zewnętrzny