Poniedziałek, 17 stycznia 2022

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Co wyróżnia kompetentnego Partnera Comarch S.A.?

31.12.2021 10:05 | 0 komentarzy | EK

Systemy Comarch ERP w ostatnich latach zyskiwały coraz większą popularność. Obecnie korzysta z nich już prawie 100 tysięcy polskich firm o różnej specyfice i wielkości. Na rynku polskim działa i obsługuje te firmy około tysiąca Autoryzowanych Partnerów Comarch. To sprawia, że na jedną taką firmę przypada od kilku do kilkudziesięciu obsługiwanych firm i systemów. Nie każda z nich posiada odpowiednie zasoby do działania na tak szeroką skalę lub doświadczenie w danej branży. Co więc sprawia, że Autoryzowany Partner Comarch powinien zasługiwać na nasz wybór?

Co wyróżnia kompetentnego Partnera Comarch S.A.?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mając wdrożony (lub planując zakup) system Comarch ERP będziecie potrzebowali częstego wsparcia serwisowego lub szkoleniowego. Te kwestie obsługuje sieć Autoryzowanych oraz certyfikowanych Partnerów Comarch S.A. W dobie pracy zdalnej odległość w jakiej znajduje się obsługująca was firma nieco straciła na znaczeniu. Dziś liczą się kompetencje oraz skuteczność i szybkość reakcji oraz obsługi problemów. To właśnie wyróżnia dobrego i kompetentnego Partnera Comarch. Musi on posiadać odpowiednio szeroki i wykwalifikowany zespół, który będzie w stanie szybko oraz efektywnie rozwiązać wasz problem. Wszak nie ma nic bardziej frustrującego jak nie działająca w pełni wydajnie firma lub zablokowany awarią proces biznesowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając Partnera Comarch?

Szeroki i kompetentny zespół to jedno. Druga sprawa to doświadczenie w zakresie danego systemu Comarch ERP oraz branży. Biorąc pod uwagę, że każdy z systemów tego krakowskiego producenta jest inny oraz inaczej zbudowany wymagają one oddzielnych osób i konsultantów. Istotnym jest aby firma działająca jako Autoryzowany Partner Comarch S.A. miała w swoim gronie nie tylko analityków biznesowych ale również projekt managera, wdrożeniowców, inżynierów sprzętowych i technicznych oraz informatyków, a także programistów. Kompleksowe wdrożenie i dalsza efektywna obsługa serwisowa systemu Comarch ERP może wymagać tak szerokich kompetencji. Zwłaszcza, że ten producent wypuścił na rynek polski wiele różnych rozwiązań. Dla mikro i małych firm dedykowane jest oprogramowanie online Comarch ERP XT oraz Comarch ERP Optima, które posiada zarówno wersję stacjonarną jak i online. System Comarch ERP Optima dobrze sprawdza się także w średniej wielkości firmach, a zwłaszcza w biurach rachunkowych.

Większy system wymaga aby Partner Comarch posiadał większe kompetencje.

Dlatego do obsługi lub wdrożenia czy szkoleń z zakresu systemu Comarch ERP XT, Altum lub Enterprise wymagane są zupełnie inne certyfikaty, kompetencje i doświadczenie pracowników Partnera Comarch S.A. Warto sprawdzić samodzielnie posiadane przez daną firmę informatyczną referencje oraz opinie klientów. Dobrym sposobem na wybranie odpowiedniego partnera biznesowego w zakresie systemów Comarch ERP są wizyty referencyjne u innych klientów.

Jak wybrać odpowiedniego Autoryzowanego Partnera Comarch?

Zadanie nie jest proste ale z pomocą przychodzi mapa sprzedaży producenta, która sporo powie nam o doświadczeniu danego Partnera Comarch w zakresie konkretnego systemu. Oczywiście należy także samodzielnie zweryfikować posiadane przez niego certyfikaty oraz referencje. Najlepiej poprzez bezpośredni kontakt, rozmowę lub prezentację zdalną lub bezpośrednio w waszej firmie. Poznacie w ten sposób zdolności komunikacyjne i interpersonalne osób pracujących w tej firmie, a może to mieć niebagatelne znaczenie na dalszych etapach współpracy.

Firmą, która łączy wysokie kompetencje merytoryczne oraz szerokie doświadczenie w zakresie obsługi systemów Comarch ERP jest wrocławski Partner Comarch https://uniwers.com/ Uniwers.com to certyfikowany i autoryzowany Partner Comarch S.A. działający na rynku od kilkunastu lat i posiadający setki zadowolonych klientów. 

Materiał zewnętrzny