Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Eko-Okna stawiają na roboty. Firma wyda 100 mln zł na zakup nowoczesnych maszyn

20.11.2021 20:14 | 3 komentarze | żet

Firma Mateusza Kłoska kupuje 28 nowoczesnych robotów zgrzewających oraz 10 centr obróbczych za kwotę 100 mln zł. Dostawcą maszyn i serwisu będzie Fimtec Polska, wyłączny przedstawiciel włoskiego producenta na Polskę.

Eko-Okna stawiają na roboty. Firma wyda 100 mln zł na zakup nowoczesnych maszyn
Właściciel Eko-Okien Mateusz Kłosek i współwłaściciel firmy Fimtec Grzegorz Osada. Fot. Eko-Okna S.A.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Największy park maszynowy tego typu w Europie

- Decyzja o zakupie kolejnych maszyn do produkcji okien PVC była nie tylko słuszna, ale przede wszystkim konieczna. Przed nami sezon 2022/2023. Chcemy skracać terminy oczekiwania względem naszych klientów, a także poszerzać ofertę o nowe profile. Mogę dumnie powiedzieć, że z dniem zakupu, największy w Europie park maszynowy do produkcji stolarki otworowej będzie liczyć łącznie prawie 100 robotów do produkcji stolarki PVC, w technologii V-Perfect. To daje nam ogromną przewagę konkurencyjną oraz gwarancję dostaw naszych produktów na czas - mówi właściciel Eko-Okien Mateusz Kłosek dla branżowego portalu oknonet.pl.

Więcej na ten temat przeczytasz w portalu Oknonet.pl.

Największy pracodawca w regionie

Spółka Eko-Okna S.A. z siedzibą w Kornicach to największych pracodawca w regionie. Aktualnie firma zatrudnia około 7700 pracowników. Firma planuje kolejne inwestycje. Nowa hala ma powstać w Wodzisławiu Śląskim. Pisaliśmy o tym tutaj:

Nie tylko pieniądze

Eko-Okna S.A. żywo angażują się również w działalność prospołeczną. Firma zamierza wybudować centrum rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami. Ma ono powstać przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Eko-Okna S.A. wezmą na siebie koszt realizacji inwestycji, natomiast prowadzenie ośrodka będzie leżało po stronie powiatu raciborskiego. O tym również pisaliśmy w Nowinach: