Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Porządek ze śmieciami. Wygrana PK w przetargu potwierdzona przez KIO [KONFERENCJA POLOWEGO]

18.11.2021 06:36 | 3 komentarze | ma.w

Wywożąca śmieci z Raciborza firma Empol nie przekonała Krajowej Izby Odwoławczej do swych racji. W sporze o wynik przetargu Miasta Racibórz, w którym samorząd wybrał ofertę Przedsiębiorstwa Komunalnego, spółka z Tylmanowej - zdaniem KIO - nie miała racji. - Teraz możemy podpisać umowę z PK - przekazał prezydent Raciborza Dariusz Polowy na wyjątkowo krótkim briefingu prasowym, który zdalnie odbył się 17 listopada.

Porządek ze śmieciami. Wygrana PK w przetargu potwierdzona przez KIO [KONFERENCJA POLOWEGO]
Prezydent Dariusz Polowy na swojej, jak dotąd, najkrótszej konferencji prasowej z 17 listopada
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Chciałem zakomunikować bardzo dobrą wiadomość: to raciborskie PK będzie odbierać śmieci w Raciborzu. O godz. 12.45 w siedzibie KIO oddalono w całości odwołanie firmy Empol na postępowanie w sprawie udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego wyboru PK na odbieranie odpadów komunalnych w Raciborzu - oznajmił Dariusz Polowy.

Prezydent pochwalił „bardzo wysoki profesjonalizm zespołu PK”, który przygotował dokumentację do startu w przetargu.

Najkrócej w kadencji

- Cieszy to, że w końcu wracamy do sytuacji, gdzie to raciborska spółka komunalna zajmuje się odbiorem śmieci. Nasze pieniądze zostaną w naszym mieście - podkreślił włodarz i na tym zakończył swoją część przekazu dla mediów, oczekując na pytania dziennikarzy.

Briefing, co rzadkie w przypadku D. Polowego zaczął się punktualnie (prezydentowi zwykle zdarzało się spóźniać po kilkanaście i więcej minut). Spotkanie z mediami trwało 5 minut, zostało zapowiedziane na godzinę przed porą łączenia z magistratem, bez podania tematu konferencji.

"Tak ważna informacja"

Pod koniec przekazu internetowego udało się nam zadać jeszcze 2 pytania włodarzowi, który wyjaśnił skąd pomysł na spotkanie z mediami w ekspresowym tempie. - Dziś krótko, bo zaraz będzie posiedzenie komisji oświaty, ale to tak ważna informacja, że postanowiłem ją przekazać - powiedział włodarz.

Czy spodziewa się, że konkurent PK nie złoży broni i zdecyduje się na drogę sądową w dochodzeniu swych racji co do wyniku przetargu?

Dla nas jest istotne, że możemy podpisać umowę z PK. To najważniejsze, bo wyrok KIO jest ostateczny. A jak ktoś będzie szukał wybiegów, kruczków prawnych, to nie można mu tego zabronić.

W jakim procencie PK jest przygotowane na dzień 17 listopada do obsługi ogólnomiejskiego wywozu śmieci w Raciborzu?

Trudno to mierzyć w ten sposób, ale gwarantuję, że 1 stycznia spółka będzie gotowa do tego zadania na 100%

Bez obaw o 4 mln zł

Już po konferencji prezydent Polowy kolejny raz zapewnił, że Miasto stać na umowę z PK, które zażądało o ponad 4 mln zł więcej od kwoty przewidzianej przez samorząd za 3-letnią umowę. Dariusz Polowy uważa, że na pokrycie różnicy wystarczy pieniędzy, które urząd ściągnie od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych (marketów i przedsiębiorstw). Ci muszą płacić teraz znacznie wyższe stawki niż do jesieni tego roku.