Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Instalowanie przerywacza płomienia zamiast katalizatora

17.11.2021 11:56 | 0 komentarzy | EK
Instalowanie przerywacza płomienia zamiast katalizatora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Układ wydechowy zajmuje bardzo ważne miejsce w każdym samochodzie. Konieczne jest oczyszczenie toksycznych gazów przed ich trafieniem do atmosfery. Główną funkcję w tym przypadku spełnia katalizator, który znajduje się wewnątrz tego systemu. Ten detal jest ceniony ze względu na zawartość w sobie metali z grupy platynowców. Nawet po zużyciu są kupujące, którzy gotowi zapłacić za to bardzo dobre pieniądze. Znaleźć kupujących można na stronie autocatalystmarket.com/pl/pl, gdzie po analizie można dostać wycenę nieprzydatnego już do używania katalizatora. 

Czym wymienić nieprzydatny katalizator 

Nawet najwyższej jakości katalizator z czasem ulega awarii. Średnia żywotność oryginalnej części wynosi około 200 tysięcy kilometrów. Podczas gdy bardziej budżetowe opcje stają się bezużyteczne o wiele wcześniej przed wskazanym terminem.

Jedną z opcji rozwiązania tego problemu jest instalacja przerywacza płomienia, który jest również inaczej nazywany stronger. Ta metoda pomaga niedrogo rozwiązać problem z niedziałającym katalizatorem. 

Instalacja strongera zamiast katalizatora 

Przerywacze płomienia to rodzaje rezonatorów, które działają podobnie do katalizatorów. Obrabiają i hamują spaliny. Ze względu na dość uproszczoną strukturę strongera, toksyczne gazy otrzymują na swojej drodze mniejszy opór. Wpływa to bezpośrednio na wzrost mocy silnika i dynamiki pojazdu. W przeciwieństwie do katalizatora, przerywacz płomienia jest oferowany na rynku w widocznie tańszej cenie. Dlatego wielu właścicieli samochodów preferuje go i instaluje tą część w swoich pojazdach. 

Zalety przerywacza płomienia 

Na rynku części samochodowych jest teraz przedstawionych wielu strongerów tworzonych przez różnych producentów. Polskie przerywacze płomienia "AWG Polonez" są znane na całym świecie, a cena ich jest znacznie niższa, przy tym jakość nie ustępuje markowym produktom.

Główne zalety takich części to: 

  1. Wykonane są z żaroodpornej stali aluminiowanej, która wytrzymuje bardzo wysokie temperatury. 
  2. Szybkie wypalenie i korozja są u nich wykluczone. 
  3. Moc silnika zostaje zauważalnie zwiększona. 

Do wad takiej części należy zaliczyć fakt, że wymiana katalizatora na stronger wymaga ingerencji w oprogramowanie samochodu lub instalacji czujników oszukujących komputer pokładowy. 

Jak prawidłowo wybrać stronger 

Przerywacz płomienia należy dobrać na podstawie określonych dalej parametrów. Najpierw musisz znać szerokość rury wydechowej. Możesz także sprawdzić taką informację według parametrów usuniętego wcześniej katalizatora. W przypadku trudności z wyborem zawsze możesz poprosić o pomoc fachowców, którzy pomogą dobrać część w oparciu o markę samochodu i jego modyfikację.

Kupno strongera będzie doskonałą opcją dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i zainstalować w swoim transporcie część wysokiej jakości, która będzie służyć dość długo.

Materiał zewnętrzny