Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Polowy w PK: Racibórz to intratny rynek dla Empolu. Nowe śmieciarki, nowy PSZOK

15.11.2021 23:46 | 4 komentarze | ma.w

Włodarz Raciborza po raz drugi zaprosił media do bazy Przedsiębiorstwa Komunalnego, żeby przekonać opinię publiczną, że śmieci z miasta powinna wywozić miejska spółka. Są w niej kolejne śmieciarki, ale droga do realizacji trzyletniego kontraktu wiedzie przez werdykt Krajowej Izby Odwoławczej. Tam poskarżył się Empol na wynik przegranego przetargu w Raciborzu.

Polowy w PK: Racibórz to intratny rynek dla Empolu. Nowe śmieciarki, nowy PSZOK
Dariuszowi Polowemu zależy, aby wywozem śmieci zajmowała się miejska spółka z Płoni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Prezydent Polowy ustawił się przed nowym taborem samochodowym PK oznajmiając, że spółka już sprowadziła i nadal zamierza ściągać kolejne pojazdy do odbioru odpadów.

Śmieciarkę marki DAF pokazano w PK przed miesiącem; w poniedziałek 15 listopada dziennikarze zobaczyli: nissana Cabstar - śmieciarkę do 3,5 ton, mercedesa Atego - z zestawem do opróżniania „dzwonów” z HDS-em; hakowca i bramowca - oba marki MAN.

Polowy podkreślił, że PK w sposób poważny i profesjonalny traktuje nowe zadanie, którym się zajmie od 2022 roku.

W środę rozstrzygnięcie

Włodarz miasta przedstawił aktualny stan postępowania związanego z wyłonieniem wykonawcy odbioru odpadów komunalnych na terenie Miasta Racibórz.

W magistracie spośród dwóch ofert - PK i Empolu - wybrano korzystniejszą cenowo, należącą do raciborskiej spółki. - W ramach postępowania to ją wyłoniliśmy jako zwycięską, jednakże Empol nie zgodził się z naszym rozstrzygnięciem i złożył odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie. W najbliższą środę odbędzie się posiedzenie KIO, na którym zostanie rozpatrzone wspomniane odwołanie - poinformował D. Polowy.

- Jak widać zlecenie dotyczące odbioru odpadów, wbrew różnym opiniom, okazuje się na tyle intratne, że dotychczasowy wykonawca sięga po dodatkowe narzędzia prawne, aby zmienić nasz wybór – dodał Prezydent Dariusz Polowy. - Tym bardziej warto, aby te pieniądze zostały w Raciborzu - mówił później.

PK i tak byłoby tańsze

Prezydent miasta wyjaśnił, o co toczy się spór przed KIO. - Wskazywana jest nieprawidłowa kalkulacja ceny, to kwestie proceduralne. Ale gdyby zastosować sposób liczenia, jaki sugeruje Empol, to i tak PK będzie tańsze. Będziemy robić wszystko, by obronić wynik przetargu i nasz wybór, żeby ta usługa wróciła do raciborskiego przedsiębiorstwa - odpowiedział.

Polowy zapewnił, że na pewno nie ziści się najczarniejszy scenariusz, w którym wskutek sporu między dwoma przedsiębiorstwami śmieci przestaną być w mieście wywożone.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza