Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Pociągiem z Rybnika i Wodzisławia pojedziemy prosto do Chorwacji

13.10.2021 12:24 | 11 komentarzy | ska

Czeski przewoźnik kolejowy RegioJet zapowiedział prace nad uruchomieniem w przyszłym roku połączenia kolejowego z Krakowa do Splitu w Chorwacji. Pociąg miałby przejeżdżać przez nasz region i zatrzymywać się na dworcach w Rybniku oraz Wodzisławiu Śląskim. 

Pociągiem z Rybnika i Wodzisławia pojedziemy prosto do Chorwacji
Według zapowiedzi, podróż do Chorwacji pociągiem ma trwać ok. 21 godzin.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pociągiem z Rybnika i Wodzisławia pojedziemy prosto do Chorwacji

Pociąg miałby kursować z Krakowa do chorwackich miast Rijeka oraz Split. Trasa według planów przewoźnika ma zostać uruchomiona w czerwcu 2022 roku, a pociągi miałyby wyjeżdżać ze Śląska 3 razy w tygodniu. Dojazd do Splitu miałby wynieść około 20 godzin, a według wstępnych szacunków bilet normalny miałby kosztować około 360 zł.

Według zapowiedzi przewoźnika, na trasie pociągu miałyby się znaleźć m.in. Katowice, Tychy, Rybnik i Wodzisław Śląski, a później m.in. Ostrawa, Wiedeń i Zagrzeb. Po tym odcinku pociąg miałby dzielić się na dwie części, z których jedna kierowałaby się do Rijeki, a druga do Splitu. Przewoźnik formalizuje obecnie swoje plany z Urzędem Transportu Kolejowego, aby połączenie zostało uruchomione w przyszłyrocznym sezonie turystycznym.