Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

W PGG pytają o urlopy górnicze w związku z likwidacją kopalni. Podobnie było w JSW

05.10.2021 11:17 | 7 komentarzy | ska

W Polskiej Grupie Górniczej rozpoczęto sondaż, który ma na celu pozyskanie informacji o pracownikach, którzy są zainteresowani urlopami górniczymi oraz odprawami w wysokości 120 tys. zł dla pracowników, którzy przepracowali w zakładach więcej niż rok. 

W PGG pytają o urlopy górnicze w związku z likwidacją kopalni. Podobnie było w JSW
Według przeprowadzonego w JSW sondażu, osłonami zainteresowanych jest ponad 1800 pracowników.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W PGG pytają o urlopy górnicze w związku z likwidacją kopalni. Podobnie było w JSW

W ostatni piątek 1 października sejm przyjął nowelizację tzw. ustawy górniczej, która przewiduje w pierwszej kolejności przekazanie do SRK majątku kopalni Pokój (PGG) oraz Jastrzębie III (była kopalnia JAS-MOS z JSW). Restrukturyzacja będzie dotyczyła także pracowników, którzy liczą w obu zakładach łącznie ponad 3700 osób. Według obliczeń spółek, z tej liczby z urlopów górniczych ma skorzystać 2348, a z jednorazowych odpraw 1371 pracowników. 

Pytają do końca tygodnia

PGG przeprowadza sondaż w internecie, a informacje o tym znaleźć można w portalu pracowniczym. Informacje zbierane będą do końca tygodnia (8.10). Jak zapewniają przedstawiciele spółki, odpowiedzi sondażowe nie bedą zobowiązujące, tzn. jeśli pracownik zmieni zdanie, nie będzie musiał rezygnować z pracy i korzystać z osłon. 

W JSW już sprawdzili 

Analogiczny sondaż JSW przeprowadziła wśród swoich pracowników w minionych miesiącach. Według wyników ankiety, 1367 osób jest chętnych do skorzystania z urlopów, a 437 chciałoby skorzystać z jednorazowej odprawy. Według zarządu JSW jednak z osłon będzie mogło skorzystać łącznie tylko 550 pracowników. Te liczby jednak mogą ulec zmianie, bo od czasu przeprowadzenia sondażu zmienił się zarząd JSW.