Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Porozumienie płacowe w JSW SiG - będzie 5 proc. podwyżki dla pracowników

04.10.2021 12:01 | 0 komentarzy | ska

Po podpisaniu porozumienia pomiędzy zarządem JSW a reprezentatywnymi organizacjami związkowymi, za ciosem poszli także związkowcy z JSW SiG, którzy przedstawili zarządowi spółki-córki JSW swoje oczekiwania 15 września. Rozmowy zakończyły się podpisaniem porozumienia płacowego 30 września. 

Porozumienie płacowe w JSW SiG - będzie 5 proc. podwyżki dla pracowników
Pracownicy JSW Szkolenie i Górnictwo otrzymają również 5 proc. podwyżki. fot. A.Materna/JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Porozumienie płacowe w JSW SiG - będzie 5 proc. podwyżki dla pracowników

Porozumienie zakłada wzrost stawek płacowych od 1 października o 5 proc. (analogicznie do sytuacji w JSW SA) dla każdego stanowiska ujętego w Regulaminie Wynagrodzeń. Od 1 stycznia 2022 ma wzrosnąć także kwota posiłku profilaktycznego z 19 do 21 zł. 

W dokumencie ujęte zostały także zapisy dotyczące wypłaty nagród jednorazowych dla pracowników. Będą one wypłacone po pierwszym kwartale 2022 roku, w przypadku wynegocjowania nowych stawek na umowach handlowych obowiązujących od 1 stycznia 2022r. 

Sporna nagroda

- Zawierając powyższe porozumienie musieliśmy mieć na uwadze sytuację ekonomiczną spółki. Najbardziej sporny punkt dotyczący wypłaty nagrody jednorazowej jest kompromisem a deklaracja Zarządu JSW SiG o gwarancji jej wypłaty w przypadku renegocjacji stawek handlowych pozwala z optymizmem sądzić, że postulat ten zostanie zrealizowany - informują związkowcy z NSZZ "Solidarność" w JSW SiG, którzy podjęli udaną próbę podniesienia wynagrodzeń pracowników.

Trwają rozmowy na temat okresu rozliczeniowego

- Ponadto, od pewnego czasu toczymy rozmowy dotyczące zmian w zakresie okresu rozliczeniowego obowiązującego w JSW „Szkolenie i Górnictwo” Sp. z o.o. i wszystko wskazuje na to, że stosowne zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2022r. - dodają związkowcy. 

Ze strony zarządu JSW SiG porozumienie podpisał prezes Łukasz Dwornik.