Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Jaki system magazynowania sprawdzi się najlepiej do sklepu? Jakie regały do magazyny powinieneś kupić a jakie na sklep?

09.09.2021 10:25 | 0 komentarzy | (s)

Przyjrzyjmy się rodzajom regałów sklepowych, które pomogą Ci zoptymalizować dostępną przestrzeń.

Jaki system magazynowania sprawdzi się najlepiej do sklepu? Jakie regały do magazyny powinieneś kupić a jakie na sklep?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dlaczego wybór regału sklepowego jest tak istotny?

Aranżacja wnętrza magazynowego i sklepowego to niezwykle ważne przedsięwzięcie, od którego zależy, bogactwo dostępnego asortymentu, częstotliwość robienia zamówień, a także sprawność pracy personelu. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na poziom satysfakcji klientów, czyli również poziom zysków.

Najważniejsze kwestie, od których powinna być uzależniona decyzja o wyborze konkretnego modelu regału to: rodzaj towaru, który będzie na nim stał, jego waga i gabaryty, powierzchnia sklepu, jego układ oraz poziom wymaganej higieny. Inaczej będą przechowywane i eksponowane warzywa, a inaczej leki, kosmetyki czy pieczywo. Sprawdź regały sklepowe od Italfrost, by znaleźć idealne rozwiązanie dla swojego interesu.

Na co zwrócić uwagę kupując regały sklepowe?

Systemy przechowywania i eksponowania towarów na przestrzeni sklepowej, to nie tylko regały, na których można ustawić poszczególne produkty. To także narzędzie do ich najlepszej prezentacji. Ogromną rolę odgrywa w tym wypadku kształt regału, wymiary półek, oświetlenie oraz ewentualne wyposażenie dodatkowe.

Regał sklepowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny, gwarantować klientom oraz ekspedientom łatwy dostęp do asortymentu. Dobrą cechą może być jego mobilność oraz modułowy charakter, pozwalający na dostosowanie wymiary półek do aktualnych potrzeb.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, by regał wpisywał się w aranżację sklepu. Spójny design i dobrze dobrana kolorystyka, mogą mieć wpływ na ogólny odbiór wnętrza i to, jak czują się w nim klienci.

Dla personelu oraz właściciela sklepu istotny może być sposób montażu, brak trudności w przearanżowaniu systemu, o ile jest ono możliwe, a także jego trwałość, łatwość czyszczenia i konserwacji.

Jakie regały magazynowe warto kupić?

Dobrze dobrane regały magazynowe pozwolą usprawnić wewnętrzny przepływ towarów na terenie obiektu. Ułatwiony dostęp do produktów, a także ich rozładunek po dostawie, to najważniejsze zalety umiejętnie zorganizowanej przestrzeni magazynowej.

Obok tradycyjnych regałów półkowych wyróżnia się również m.in.: paletowe, przesuwne, wspornikowe, automatyczne, regały na opony. Wszystkie mają na celu maksymalne wykorzystanie przestrzeni i dogodne składowanie odpowiednich przedmiotów.

Kupując regał, koniecznie sprawdź jego nośność. Wielkość jednostki do przechowywania (półka, pojemnik) oraz jej maksymalnie dopuszczalna masa obciążenia to najbardziej istotna kwestia. Regały magazynowe nie muszą mieć takiej prezencji ani takich możliwości ekspozycyjnych, jak modele przeznaczone na sklep.

Najlepszym materiałem na regały do magazynu jest blacha ocynkowana. Wykazuje ona wysoką odporność na warunki panujące wewnątrz budynku, jak i poza nim. Brak lakieru sprawia, że blacha nie ulega zniszczeniom, otarciom, co wyklucza ryzyko pojawienia się korozji.

Swoje regały magazynowe dostosuj do rodzaju artykułów, jakie będą na nich przechowywane z uwzględnieniem opakowań zbiorczych. Jeśli nie masz pewności, jaki model regału wybrać, skonsultuj się z Italfrost.pl. Profesjonalny personel pomoże Ci kupić regał, który pozwoli na optymalne zagospodarowanie przestrzeni i łatwy dostęp do wszystkich posiadanych towarów.

Materiał zewnętrzny