Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Kim jest nowy prezes JSW? Tomasz Cudny od lat pracował w górnictwie

02.09.2021 10:24 | 0 komentarzy | ska

Od 28 sierpnia Jastrzębska Spółka Węglowa ma nowego prezesa. Jest nim Tomasz Cudny, wcześniej związany zawodowo z branżą górniczą. Rada nadzorcza po powołaniu prezesa przedstawiła jego kwalifikacje. 

Kim jest nowy prezes JSW? Tomasz Cudny od lat pracował w górnictwie
Tomasz Cudny od 28 sierpnia pełni funkcję prezesa JSW SA. fot. Dawid Lach/JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kim jest nowy prezes JSW? Tomasz Cudny od lat pracował w górnictwie

Tomasz Cudny ukończył studia o specjalności Technika Podziemnej Eksploatacji Złóż na Wydziale Górniczym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie Zamówień Publicznych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Posiada uprawnienia do zasiadania w organach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Początki w Kazimierzu-Juliuszu

Po ukończeniu studiów pracował w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej, od stażysty do Kierownika Działu Robót Górniczych, Zastępcy Kierownika Ruchu Zakładu Górniczego. Pracował w oddziałach wydobywczych robót przygotowawczych oraz likwidacji i zbrojeń. Współtworzył sposób eksploatacji silnie nachylonego pokładu węgla, oraz wraz z zespołem opracował możliwości utrzymania wyrobisk korytarzowych w sąsiedztwie zrobów.

Ostatnio w Tauron Wydobycie

W latach 2007-2010 pracował jako Główny Specjalista w Zespole Logistyki i Przetargów w Biurze Zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. (KHW S.A.) Następnie pełnił funkcje kierownicze w KWK Murcki-Staszic oraz w KWK Wujek. W 2016 roku został Prezesem Zarządu KHW S.A., a w 2017 roku Prezesem Zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A., gdzie pracował do 2018 roku. W latach 2019-2021 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Tauron Wydobycie S.A.

- Zgodnie ze złożonym oświadczeniem Pan Tomasz Cudny nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS, ani nie wykonuje działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Spółki, nie jest wspólnikiem w konkurencyjnych spółkach cywilnych lub spółkach osobowych, ani członkiem organów spółek kapitałowych, czy też członkiem organów jakichkolwiek innych konkurencyjnych osób prawnych - informuje rada nadzorcza JSW w złożonym 1 września raporcie bieżącym.