Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Adam Gawęda nowym prezesem Tauronu? Poseł ucina spekulacje mediów

20.07.2021 12:16 | 7 komentarzy | żet, AG

Były wiceminister aktywów państwowych dementuje ogólnopolskie pogłoski, w myśl których mógłby on zostać nowym prezesem spółki Tauron Polska Energia.

Adam Gawęda nowym prezesem Tauronu? Poseł ucina spekulacje mediów
-  Dla mnie i dla Śląska, który reprezentuję w Sejmie, najważniejszy jest teraz program transformacji - mówi Adam Gawęda.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Branżowy portal Wirtualny Nowy Przemysł podaje, że o stanowisko prezesa spółki Tauron Polska Energia może ubiegać się Adam Gawęda (można przeczytać o tym TUTAJ). To związany z naszym regionem poseł PiS, który w przeszłości piastował stanowisko wiceministra aktywów państwowych.  Nabór kandydatów na prezesa Tauronu trwa do 22 lipca.

Poprosiliśmy Adama Gawędę o komentarz w tej sprawie.

- Tauron czekają obecnie trudne i ważne wyzwania, więc trzymam kciuki za powołanie prezesa spółki, który im sprosta. Jednak dla mnie i dla Śląska, który reprezentuję w Sejmie, najważniejszy jest teraz program transformacji, czyli ważnych zmian i inwestycji, które pozwolą ludziom, kopalniom, firmom i całemu regionowi przechodzić z górnictwa do innych, nowoczesnych gałęzi gospodarki. Poza pracą parlamentarną i interwencjami poselskimi zgłaszanymi przez mieszkańców, na tym się w tej chwili skupiam

- komentuje dla Czytelników Nowin Adam Gawęda.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)