Poniedziałek, 20 września 2021

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Konta bankowe w 2021 roku. Na jakie bonusy można liczyć?

20.07.2021 11:47 | 1 komentarz | (s)

Posiadanie jednego konta bankowego wcale nie wyklucza możliwości założenia rachunku osobistego w innej instytucji. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie – szczególnie, jeśli otwarcie konta i jego prowadzeniem może przynieść pewne profity. Sprawdź, na jakie bonusy mogą liczyć osoby, które zdecydują się na założenie rachunku.

Konta bankowe w 2021 roku. Na jakie bonusy można liczyć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Posiadanie konta bankowego to już nie tylko dostęp do miejsca, w którym można gromadzić swoje pieniądze. Instytucje wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponując dodatkowe profity. Doskonałym tego przykładem jest bank kierowcy, który przygotował specjalną ofertę dla osób zmotoryzowanych.

Konta bankowe – na co można liczyć?

Podstawową funkcją konta bankowego jest możliwość gromadzenia środków oraz dokonywanie przelewów zewnętrznych. Jednak coraz częściej banki proponują dodatkowe profity, które mają zachęcić do aktywnego korzystania z rachunków osobistych.

  • Atrakcyjne warunki finansowe produktów bankowych

Jeśli planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy lub skorzystać z limitu na rachunku, konto bankowe otwiera dostęp do atrakcyjnych warunków finansowych. Brak prowizji, niższe oprocentowanie, wyższa dostępna kwota – na to można liczyć, posiadając rachunek osobisty.

  • Dostęp do programów lojalnościowych

Zakładając konto bankowe, można dołączyć do programów lojalnościowych różnego typu. Z punktu widzenia osób zmotoryzowanych ciekawą opcją jest Tankuj Korzyści dostępny dla posiadaczy Mota Konta w Toyota Banku. Jako że jest to bank kierowcy, istotą programu jest możliwość uzyskania zwrotu kosztów tankowania – nawet do 10%.

  • Dostęp do serwisów assistance

Niektóre konta osobiste dają możliwość korzystania z serwisów assistance za niewielką miesięczną kwotę. Dzięki temu można zabezpieczyć się finansowo w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych – nie tylko na drodze, ale i w domu.

Tak jest m.in. w przypadku Serwisów Assistance dostępnych w Toyota Banku, które dla posiadaczy kont osobistych są dostępne za symboliczną kwotę. Są to m.in.: serwis medyczny, serwis domowy, serwis moto.

Jak wybrać korzystne konto bankowe?

Profity dostępne w ramach konta osobistego nie powinny być jedynym kryterium wyboru rachunku bankowego. Należy zwrócić uwagę na wiele innych aspektów, które decydują o przewadze jednej oferty nad pozostałymi. Wśród nich wymienić można między innymi:

  • koszt otwarcia rachunku – zwykle wynosi 0 zł, jednak warto się upewnić
  • opłaty za miesięczne prowadzenie konta – tutaj opłaty są często pobierane, ale istnieje możliwość ich „wyzerowania” po spełnieniu konkretnych warunków
  • koszt przelewów wychodzących – niektóre banki pobierają opłatę, a część oferuje darmowe przelewy do określonego limitu w miesiącu
  • opłata za kartę płatniczą – zwykle wynosi kilka złotych miesięcznie, ale po spełnieniu konkretnych warunków można uniknąć pobrania prowizji.

Rachunek osobisty może przynieść wiele korzyści, dlatego dobrze jest poświęcić odrobinę czasu na porównanie ofert. Osoby zmotoryzowane powinny szczególną uwagę zwrócić na bank kierowcy – dzięki ofertom specjalnym można sporo zyskać.

Materiał zewnętrzny