Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

O czym należy pamiętać, przygotowując projekt pod druk ulotek?

13.07.2021 12:33 | 0 komentarzy | MP

Twoja firma przygotowała właśnie atrakcyjną letnią promocję? Niedawno poszerzyłeś obszar darmowej dostawy swoich produktów? Druk ulotek to inwestycja, która pozwoli Ci tanim kosztem dotrzeć bezpośrednio do domów potencjalnych klientów. Jednakże, aby działanie to przyniosło oczekiwany skutek, należy pamiętać o właściwym projekcie ulotki. Jakie kryteria odgrywają wówczas kluczowe znaczenie?

O czym należy pamiętać, przygotowując projekt pod druk ulotek?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Druk ulotek – prosty czy składany?

Jeśli Twoja firma współpracuje z grafikiem, którego zadaniem będzie stworzenie odpowiedniej szaty graficznej ulotki i wkomponowanie w nią niezbędnej treści, warto zastanowić się nad wyborem właściwego układu całego arkusza. Wiodące drukarnie świadczą usługi wydruku na wielu formatach, oferując przy tym możliwość złożenia ulotki na dwie lub więcej części.

Kiedy warto postawić na ulotki składane?

Druk ulotek składanych to rozwiązanie kierowane m.in. do wszelkiego typu restauracji. Podzielenie arkusza na 2 lub 3 części sprzyja wydzieleniu miejsca pod menu (zawierające zazwyczaj wiele istotnych informacji), a nawet określenie części tematycznych, takich jak dania główne, napoje czy dodatki. Tak zaprojektowana ulotka zyska na przejrzystości, a potencjalni klienci bez trudu ustalą, które z produktów z Twojej oferty mogą najbardziej przypaść im do gustu.

Dlaczego warto zdecydować się na ulotki proste?

Ulotki nieskładane to bardzo dobry wybór dla eleganckich, kompleksowych projektów, wypełniającą całą stronę wydruku. W szablonach tego typu najbardziej istotnym elementem jest zazwyczaj atrakcyjna szata graficzna, mająca przyciągać uwagę klientów od pierwszego spojrzenia. Ulotki, które wykorzystują całą dostępnej przestrzeń, rzadziej uwzględniają teksty o dużej objętości – nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby efektowną grafikę uzupełnić informacjami na drugiej stronie.

Druk ulotek – od czego zależy ich jakość i cena?

Zlecając druk ulotek chcemy mieć pewność, że ostateczny rezultat spełni wszystkie nasze oczekiwania. Warto pamiętać jednak, że jakość wydruku i zaproponowana przez drukarnię cena zależy od kilku istotnych czynników.

Jednym z najważniejszych elementów jest bez wątpienia jakość samego projektu – osoba odpowiedzialna za przygotowanie szablonu musi pamiętać o uwzględnieniu spadów, obszaru bezpiecznego i zastosowaniu grafik w jakości co najmniej 300 dpi. Kryterium to jest równie istotne w przypadku arkuszy składanych, jak i prostych.

Choć dominującym elementem ceny jest wybrany pakiet ilościowy, wiele drukarni uzależnia całkowity koszt również od jedno- bądź dwustronnego charakteru projektu oraz przyjętej kolorystyki (czarno-białej bądź kolorowej). Jednakże, nie wszystkie przedsiębiorstwa uzależniają cenę za druk ulotek od powyższych czynników.

Postaw na współpracę z marką Stempleks

Wrocławska firma Stempleks oferuje druk ulotek w wielu konfiguracjach, które błyskawicznie drukuje i przesyła do zamawiającego. Co więcej, klienci marki Stempleks mogą liczyć na atrakcyjne stawki w przypadku cyklicznej, stałej współpracy. Jesteś ciekaw, jakie preferencyjne warunki możesz otrzymać? Skontaktuj się ze specjalistami Stempleks i przedstaw swoje oczekiwania.

Tekst sponsorowany